Herkese yeniden merhaba..

Burada olmayı, uzun uzun yazmayı gerçekten çok özlemişim. Uzun bir ara verince insan nereden başlayacağını kestiremiyor, dilerim bu yıl blogda da daha istikrarlı olabilirim.

İnstagramın hızına öyle alıştık ki artık kendi adıma biraz daha yavaşlamak istiyorum. Bir fotoğrafı paylaşıp, bir yenisini çekmeye hazırlanmak değil, üstüne uzun uzun konuşmak mesela. Malum evleri yeni yıl coşkusu sarmışken ben de sizlere fikir olması için bizim evden birkaç yeni yıl fikri paylaşmak istedim.

Bana göre mevsim geçişlerinde dilediğiniz etkiyi sağlamanın formülü evdeki kırlentlerle oynamak. Hem renkleriyle o havayı yakalamak kolaylaşıyor, hem de oldukça maliyetsiz bir çözüm çünkü her yıl çıkarıp tekrar kullanma imkanı sunuyor. Benim size tavsiyem bu mevsime en çok yakıştırdığım ekose olacak. Hiçbir zaman modası geçmeyecek, sıkılmadan kullanabileceğiniz zamansız ve risksiz bir desen çünkü.

Önceleri bu tarz bir dekorasyonun yalnızca oturma odalarına, salonlara has bir şey olduğunu düşünürdüm. Artık evin diğer odalarında da sevdiğim eşyaları gözümün önünde görmek istiyorum. Tabii ki mevcut düzene uyumlu olmasını sağlayarak. Özellikle yılbaşı döneminde mutfakları ışıl ışıl görmeyi çok seviyorum. Siz de kendi mutfağınıza hoşunuza giden objeleri, aksesuarları taşıyarak, belki çerçeve içinde bir resmi yenileyerek de bu havayı yakalayabilirsiniz.Bir kavanoza tarçınlı zencefilli kurabiyeler koyabilir, tahta kaşıklığın etrafına bir kurdele sarabilirsiniz.. Seçenek çok çok fazla..

Şuraya bu fotoğrafla birlikte konudan bağımsız bir minicik tüyo bırakacağım. Umarım çok faydalanan olur. Uzun süredir normal boyutlarda beyaz bir vazo arıyorum. Ya karşıma Paşabahçe’dekiler gibi devasa boyutta vazolar çıkıyor, ya da artık her yerde karşıma çıkan seramik bej renkli ve ilginç şekli olanlar. Aslında aradığım şey öyle basit ki fakat bazen sade bir şeyler bulmak imkansıza yakın olabiliyor.

Tek derdimiz bu olsun tabii ama katiyetle bulamıyordum.. Sonra Chakra’da (Chakrayı nasıl sevdiğimi bilenler vardır) bu üsttekileri görüyorum. Fakat işin komik yanı onlar vazo değil, banyolar için yapılmış diş fırçalıklar 🙂 Şöyle alıcı gözle baktım ve dedim -niçin vazo olmasınlar-. Formu, dokusu öyle güzel ki. Eğer sizin de ihtiyacınız varsa aklınızda bulunsun. Demek ki bir şeyleri hep aynı isimle aramamak gerekiyormuş 🙂


En sevdiğim ve bizim evde en çok rastlayacağınız fikirlerden biri pasta sunumlarını dekorasyonda kullanmak. Bence sehpa üstünde oldukça şık görünüyorlar. Benimki @designmilo ‘dan.


Şu birkaç satırı yazmak bile nasıl iyi geldi anlatamam. Umarım sizler de burada olmayı benim kadar özlemişsinizdir. En kısa zamanda tekrar görüşmek üzere. Bu arada benden istediğiniz yazılar ya da sorularınız varsa yorumlara bırakabilirsiniz.

Zaman ayırıp okuduğunuz için çok teşekkür ederim. Sevgiyle, sağlıkla…

4 thoughts on “Bizim evin yılbaşı dekorasyonu ve birkaç yeni yıl fikri

  1. Dekorasyonunuzun üslubunuzun tavrınızın ve tavrınızın zerafetine bayılıyorum kaleminize sağlık. Sevgiler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website