Nostaljik olarak çekyat ya da günümüzdeki bilinen ismiyle yataklı koltuk, evinizi işlevsel hale getiren ve farklı çözümleri bir arada sunan yapısıyla her dönem tercih ediliyor. Evin gün içerisinde en çok kullanılan bölümü olan oturma odaları yatak olabilen koltukların avantajıyla geceleri de yaşam alanı haline geliyor. Birincil kullanım alanı olan oturmak dışında gerektiğinde yatak olma fonksiyonu, Latince hareket eden anlamına gelen “mobilis” kökünden türeyen mobilya kavramının içini tam olarak dolduruyor. Sadece oturma ve yatma değil bazı modellerin depolama alanı da sunması onlardan vazgeçmeyi zorlaştırıyor. Yataklı koltuk modelleri arasında seçim yapmanızı kolaylaştıracak önemli ayrıntılar ve tüyolar ise aşağıda sizi bekliyor.

En Sakin Yolculuk için Yataklı Koltuk Seçimi

Gün içerisindeki oturma alanı, ek bölüm ile yatak haline gelerek odanın yapısı esnekleştirebilir. Tevfik Fikret “En sakin yolculuk uykudur,” der. Yorucu yolculuktan gelmiş misafirinizin geceyi huzurlu geçirmesi, ev halkından birinin belirli dönemlerdeki ihtiyaç için uyumak amacıyla kullanması ya da tüm yaşamın tek odada şekillendiği evlerde yataklı koltuk seçiminde rahatlık ön planda olmalıdır. Bu nedenle süngerin yoğunluğu, kalınlığı ve tipi önemli hale gelmektedir. Kullanılan kumaşın temizlenebilir olması ve hissiyatı ise diğer önemli husus olup yataklı koltukta tam rahatlık böylece sağlanabilir.

 

Sağlam ve İşlevsel Yataklı Koltuk Fiyatları

Evinize aldığınız her üründe olduğu gibi yataklı koltuk alırken de dayanıklılık önemli unsurdur. Diğer koltuk modellerinden farklı olarak yatak olabilen koltuklar hassas mekanizmaya sahiptir. Mekanizmanın kolay açılıp kapatılabilmesi ve dayanıklı olması ile yaylanmayı sağlayan süspansiyon sisteminin doğru ayarlanması ileride sorun yaşamamak için incelenmesi gerekmektedir. Ayrıca koltuğun iskelet yapısının kaliteli hammaddeden üretilmesi, otururken ya da yatarken kötü ses çıkartmaması yataklı koltuktaki konforunuzu oldukça etkiler. Kaliteli malzemeden üretilmiş yataklı koltuk aynı zamanda hafif ve kolay taşınabilir yapısıyla da avantaj sunar. Garanti süresinin ve olanaklarının sorgulanarak uzun ömürlü tercih yapmak sizin elinizde. Kullanılan malzemenin kalitesi yataklı koltuk fiyatlarını doğrudan etkilese de uzun vadede karlı çıkacağınız açıktır.

Eskimeyen Tasarımın Adı: Yataklı Koltuk Modelleri

Farklı çözümlerin birleştiği nokta olan yataklı koltuklar, dışarıdan bakıldığında sade ve şık tasarım sunmalıdır. Her dönem eskimeyen yapısına kavuşması için yekpare görüntü tercih edilerek işlevsel olmayan eklemelerden uzak durulmalı. Oturma işlevinin yanında yatak ya da depolanabilir olduğunun ilgili özelliği kullanmadan anlaşılmayan tasarımların tercih edilmesi önemlidir. İhtiyaç durumuna göre takım halinde ya da ikili ve üçlü seçeneklerin araştırılarak evin genel renk tonlarıyla uyumlu ara renkler tercih edilmeli.

Odanıza Uygun Ölçülerde Yatak Olabilen Koltuk

Yukarıda belirttiğimiz kriterlerin yanında odanızın büyüklüğü ile orantılı olarak koltuk ölçülerine de karar vermeniz değerlidir. Mobilya alımında tercih edeceğiniz yerin, özel ölçülerde beğendiğiniz yataklı koltuk modelini üretmesi ve odanızla uyumlu ebatları seçme de danışmanlık sunması işinizi kolaylaştıracaktır. Sadece mobilyanın genişlik ve uzunluk ölçüleri değil yerden yüksekliği de gelişen teknoloji ile evlerde sıkça kullanılmaya başlanılan robot süpürgelerin düzgün temizlik yapması için önemlidir.

Günümüzde eskiden kullanılan divan ve sedirler yeniden yorumlanarak işlevsel özellik barındıran yatak olabilen koltuklara evrilmiştir. Konut ihtiyacının sadece konut bulunmayışı değil aynı zamanda az odalı evlerde çok insanın yaşamasını da kapsadığı gerçektir. İhtiyacın ortaya çıkmasındaki en büyük etken olan bu durum nedeniyle hacimce küçük alanların kullanışlı hale getirme zorunluluğu doğmuştur. Bu ihtiyaç doğrultusunda Engince Mobilya’nın özgün tasarımları, uygun yataklı koltuk fiyatları ve evinize özel ölçüleri ile keşfedilmeyi bekliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website