Salonunuzun Şıklığını Artıracak Salon Takımı Önerileri

Misafirlerin ağırlandığı, günün yorgunluğunun atıldığı ve ev içerisinde en çok zamanın geçirildiği oda salondur. Bu nedenle evin en çok dikkat çeken odası olan salonun dekorasyonu bir evin şıklığını belirleyen en önemli bölümdür. Salon dekorasyonunun en büyük tamamlayıcısı ise koltuklardır. Doğru salon takımı seçimi yaparak salonunuzun olduğundan daha şık gözükmesini sağlayabilirsiniz. Her ihtiyacı karşılayabilen ürün yelpazesine sahip olan İder Mobilya, size birçok farklı model ve geniş renk seçeneği sunarak hayalinizdeki koltuk takımına ulaşmanızı sağlar. İder Mobilya, usta işçiliği ve kullandığı kaliteli malzemeler sayesinde uzun yıllar yıpranmadan koltuklarınızı kullanabilmenize olanak verir. Üstelik ergonomik olarak tasarlanan ürünleri sayesinde rahat ve sağlıklı bir kullanım sunar.

 

Koltuk Seçimi Salon Dekorasyonu İle Uyumlu Olmalı

Koltuk takımı seçimi yaparken göz önünde bulundurulması gereken ilk nokta salonunuzun genel dekorasyonudur. Seçeceğiniz salon takımının oda içerisindeki diğer eşyalarla uyumlu olması daha estetik bir görüntü oluşturur. Klasik şekilde dekore edilmiş bir salon için gösterişli klasik koltuklar daha idealdir. Ancak daha modern tarzda dekore edilmiş bir salon için modern çizgiler taşıyan daha sade salon takımı modelleri tercih edilebilir. Salonunuzda kullanacağınız koltukların rengini seçerken de oda içerisindeki diğer eşyaları ve duvar rengini göz önünde bulundurmak gerekir. Koyu renkli duvarlara sahip bir salon içerisindeki koltukların renginin de koyu olması odaya bunaltıcı bir görünüm verir. Bu nedenle daha ferah bir görüntü için koyu duvarlı salonlarda açık renkli salon takımı tercih etmek daha doğru bir seçim olacaktır. Ayrıca koltukların perde ve halı ile uyumlu bir renge sahip olması da ortaya daha şık bir görüntü çıkarır.

 

Salonun Boyutuna Uygun Koltuk Modeli Belirlemek

Salon takımı modelleri ihtiyaca göre 2’li, 3’lü ve berjer yani tekli koltuklardan oluşmaktadır. Koltuklarınızın ölçüsünü farklı kombinasyonlarda seçebilirsiniz. Ancak karar verirken odanızın büyüklüğünü dikkate almanız gerekir. Küçük bir salona sahipseniz, evinize çok fazla kalabalık misafir geliyorsa koltuklarınızın yanına küçük puflar koyabilirsiniz. Puflar oda içerisinde hem daha az yer kaplar hem de ihtiyacınızı karşılar. Ayrıca küçük salonlar için minimal tasarımlı salon takımı modelleri daha ideal bir tercihtir. Karmaşık desenli koltuklar küçük mekanlarda göz yorucu bir görüntü oluşturur. Bu yüzden küçük bir salonda sade, tek renkten oluşan koltuklar kullanmak gerekir. Köşe koltuk takımları da küçük salonlar için uygun bir tercihtir. Hem boş kalan duvar köşeniz değerlenmiş olur hem de koltuklarınız daha az alanı doldurur. Büyük salonlarda da alanı olduğundan daha geniş göstermek için köşe oturma grubu tercih edebilirsiniz. Büyük bir salona sahipseniz gösterişli büyük ölçülerdeki salon takımı modellerini de tercih edebilirsiniz.

 

Kaliteli Malzemeler İle Uzun Ömürlü Kullanım

Koltuklarınızı yıpranmadan uzun yıllar kullanabilmek için salon takımı seçimi yaparken, kaliteli bir süngere ve kaliteli bir iskelete sahip olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir. Kaplaması suni deri olan koltuklar hem daha çabuk yıpranır hem de temizliği zordur. Son zamanların trendi olan tay tüyü kumaşlı koltuklar ise dayanıklı bir yapıya sahiptir ve kolay temizlenebilme özelliği vardır. Salon takımı alırken süngerinin çok fazla yumuşak olmamasına da özen göstermek gerekir. Aşırı yumuşak yapılı koltuklar daha az dayanıklı olduğu gibi sağlık açısından da olumsuz etkilere sebep olabilir. Salon takımı seçerken iskeletinin ise çok hafif olmamasına dikkat etmek gerekir. Çünkü bir koltuğun iskeletinin ağır olması daha sağlam olmasını sağlar. Siz de ekonomik koltuk takımı fiyatları sunan İder Mobilya’da uzun yıllar kullanabileceğiniz zevkinize hitap eden koltukları bulabilirsiniz. https://www.idermobilya.com/koltuk-takimlari linkini ziyaret ederek evinize ve tarz anlayışınıza en uygun salon takımını satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website