Bu hafta ev turunda çok beğendiğim evlerden birine, Doğa’nın evine misafir oluyoruz.. Ricamı kırmayıp zevkli evini bizim seyrimize açtığı ve sorularımı içtenlikle cevapladığı için Doğa’ya çok teşekkür ediyor, sizi sohbetimizle başbaşa bırakıyorum 🙂

1. Öncelikle seni biraz daha yakından tanıyabilir miyiz? Kimsin, neler yaparsın, nelerden hoşlanırsın?

Merhaba ben Doğa, 28 yaşındayım. Eşim ve 2 yaşındaki oğlumdan oluşan çekirdek ailemle Kaş’ta yaşıyorum. Bundan yaklaşık 4 sene önce İstanbul’dan Kaş’a göç ettim ve özellikle pandemi döneminde küçük bir ilçede yaşamanın avantajlarını bolca yaşadım. Eşim de ben de turizmle ilgileniyoruz, kendi otelimizi işletiyoruz. Dekorasyon ve seyahat çok zevk aldığım ilgi alanlarım, günlerce kafama koyduğum sandalyeyi araştırırım, bulmadan rahat edemem 🙂

2- Evinden kısaca bahsetmeni istesem. Nasıl bir ev, size hangi yönleriyle uygun yada değil?

Evim dünya üzerinde en sevdiğim yer olabilir! Bu eve taşınalı henüz bir sene bile olmadı, dolayısıyla bana göre hala çok eksiği olsa da bu haliyle bile içimi sevinçle dolduruyor.. Evimiz eski Rum evleri ilham alınarak inşa edilmiş, yüksek tavanlı ve odaları kubbeli, çoğunlukla açık tonlarda ve doğal materyallerle döşenmiş bir ev. Merkeze hem çok yakın hem de uzak olmanın keyfini çıkarıyoruz. Bahçemiz de bu dönemde çok büyük kurtarıcımız.

3. Evinde seni en mutlu eden yer neresi? Sebebi ne?

Evimde sanırım en çok salonumda mutluyum. Işığını, renklerini ve çiçeklerimi çok seviyorum. Pofuduk ve rahat koltuklara yayılması da çok zevkli!

 

 

Evine yeni bir eşya (mobilya-aksesuar) alman gerekirse öncelikli uğrayacağın 3 mağaza hangileri olur?

Yargıcı, Zara Home, H&M Home asla vazgeçemeyeceğim alışveriş noktalarım.

 

Şuanda evinde en hoşlanmadığın, düzeltilmesini arzu ettiğin yer neresi?

Mutfağım. Evimin ruhuna asla uymayan, kasvetli ve küçücük bir mutfağım var. Elimden geldiğinde dönüştürmeye ve gözüme cazip hale getirmeye çalışsam da, olmuyor.. 

 

Asla benim evimde olmaz dediğin bir tarz var mı?

Asla demek istemem ama varaklı, ayna kaplı mobilyalı bir evim olmaz herhalde. Bence evler sahiplerini yansıtıyor. Bu tarzda döşenen çok zevkli evler de var, ama benlik değiller.

 

Evinin olmazsa olmazı diyebileceğin 3 şeyi sorsam?

Yargıcı tavan pervanesi, yemek masam ve sandalyelerim. Bazen karşılarına oturup izliyorum. Evimdeki çok fazla eşyayla gönül bağım var.

 

 

Sıfırdan planı sana ait olan bir ev yaptırıyor olsan önceliğin ne olurdu?

İyi ışık alan, yüksek tavanlı, büyük mutfaklı, geniş alana kurulu fakat minimal döşenmiş bir ev tercih ederdim. Ve bolca yeşil!

 

Tüm günü evde tek başına geçireceksin. Neler yaparsın?

İki yaşında bir oğlum olduğunu düşünürsek, eminim anneler beni çok iyi anlayacaktır, bu bir rüya olabilir! Şu an içimden geçen hiçbir şey yapmamak olurdu ama eminim aklımda yapılacak işler döner durur ve rahat edemezdim. Hepimizin aklında hep bu ikilem olmuyor mu?

 

Yeni evlenecek, ev kuracak olanlara ne tavsiye edersin?

Gereksiz eşya almaktan sakınmalarını tavsiye ederim. Zamanla eksiklerin farkına varıp, ona göre alışveriş yapabilirler. Evleri fazla eşya ile doldurmak bence insanın kalbine de iyi gelmiyor. Bir eşyaya yüksek bir fiyat ödemektense, o bütçeyle zamanla eşyaları dönüştürmek, farklı trendleri yakalayabilir hale gelmek bence çok daha mantıklı. Ufak değişiklikler sanki bambaşka bir evde yaşıyormuş hissi yaratıyor. Ve son olarak, hiçbir eşya bir kalbi kırmaya değmez. Siz mutluysanız, gerisi çok ufak detaylar, bunu hatırlatmak isterdim 🙂

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website