Merhaba,

Bu yazımda size severek kullandığım, gardrobumun olmazsa olmaz parçalarından bahsedeceğim. Umarım faydalı bulur, keyifle okursunuz.

Beni tanıyanlar V yakalı uzun kollu t-shirt’le başladığıma sanıyorum şaşırmadılar 🙂

Yaz/kış içinde kendimi en rahat ve mutlu hissettiğim kıyafetim bu tarz uzun kollular. Altına bir jean yada geniş pantolonlarla/ spor ayakkabılarla rahatça kombinlenebiliyor. Basic olduğu için verdiği hareket serbestliği de çok hoşuma gidiyor.

Bu arada bu parçalar en sık giydiklerim olduğu için, satın alırken özellikle iyi pamuktan olmasına özen gösteriyorum. Size de tavsiyem bu yönde olacak. Yıkanıp kurudukça pamuklanan, kolu yakası kayan bluzlerden sanırım hiçbirimiz hoşlanmayız.

Bir diğer olmazsa olmazım uzun hırkalar. Gri, beyaz, mavi, pudra, bej, siyah renklerde uzun hırkalarım her mevsim dolabımda bulunur ve her daim kurtarıcım olur.

Bu bahar yaptığım ilk alışverişim H&M’den bu çizgili t-shirt ve birazdan göreceğiniz mavi kot gömlekti. İkisi de benim sıkılmadan kullanabileceğim tarzda ürünler olduğu için alırken hiç düşünmedim 🙂

İnce trikolar özellikle baharda ama genel anlamda her mevsim kullanabildiğim parçalar olur.

Kombinlerken gündelik yada şık bir bir görüntü elde etmek yine sizin elinizde. Ben trikolarımı her iki stilde de kullanabiliyorum ve bu tarz giy çık parçaları çok beğeniyorum.

Gömleksiz bir dolap düşünemiyorum. Özellikle yazın tiril tiril, en ferah parçalar gömlekler oluyor.

Üstteki mavi ve pembe gömlek MAVİ. Her yaz muhakkak olur. Kot gömlek ise H&M.

Bu eteklerimi alalı nereden baksanız 8 sene olmuştur ve onlara resmi günlerde daima ihtiyaç duyarım. Sanırım yıllarca da bıkmadan kullanacağım.

İkisi de Zara ve kumaşlarında şimdiye dek hiçbir problem yaşamadım.

Ve tabii pantolonlar.

Gardrobunuzda azaltma yaparken siz de benim yaptığım gibi severek giydiklerinizi ayırıp geri kalanlarla vedalaşabilirsiniz. İnanın diğer türlüsü üste yük oluyor ve bu kadar azı da yetiyor. (Bu kadar mı sorusu akla geleceği için belirteyim, burada olmayan siyah pantolonlarım yıkanıyordu ben bu fotoğrafı çektiğimde )

Son olarak stilinize uymayan, kendinize yakıştırmadığınız ve içinde mutlu olmadığınız hiçbir eşyayı gardrobunuzda tutmayın ve ihtiyacınız olmayan şeyleri moda uğruna satın almayın.

”Benim stilim ne, hangi kıyafetler beni yansıtıyor? ” sorularını kendinize sorun. Ben hep öyle yaptım, yapıyorum ve her bir parça kıyafetimi severek hakkını vererek giyiyorum.

Umarım yazım sizlere de bu anlamda fikir verici olmuştur, hepinizi sevgiyle öpüyorum!

2 thoughts on “Gardrobumun olmazsa olmazları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website