Ev turlarına uzun bir ara vermiştim biliyorsunuz. Şimdi kaldığımız yerden devam ediyoruz ve bu hafta Duygu’nun evinden size merhaba diyoruz..

Ben Duygu’yu tanıdığımda Leyla henüz doğmamıştı ve hesabında bana ilham veren sağlıklı tabaklar vardı.. Leyla’dan sonra ise sayfası tatlı bir hal almaya başladı 🙂 Onu takip ederken küçük kızıyla nasıl bunca şeyi bir arada yürütebildiğine hayret edebilir ve bebekli bir anne iseniz keyifli paylaşımlarından çok şey öğrenebilirsiniz.. Ricamı kırmadığı ve evini bize açtığı için ona çok teşekkür ediyor, sizi ev sohbetimizle başbaşa bırakıyorum..

 

-Öncelikle seni biraz daha yakından tanıyabilir miyiz? Kimsin, neler yaparsın?

-Merhaba. Duygu ben 😊 Eşim ve kızım Leyla ile İstanbul’da yaşıyoruz. İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya derecemin üzerine Kanada’da Uluslararası İşletme Masterı yaptıktan sonra 15 yılı aşkın süredir kurumsal hayatın içindeyim. Kızım Leyla Aralık 2018’de aramıza katıldı. Onla hayata dair hikayelerimizi Instagram’da paylaşmaya başladıktan sonra, zaman içinde çok güzel bir anne kitlesine erişimim oldu ve bundan büyük keyif alıyorum. 6 ay önce çalışma hayatıma bir ara verdim ve vaktimin büyük kısmını Leyla’ya ve evime ayırır oldum. Yengeç burcu olarak evimde olmayı çok seviyorum ve sabah 8’de çıkıp akşam 18:00’de geri geldiğim evimde ilk kez bu kadar uzun zaman geçiriyorum.

 

-Evinden kısaca bahsetmeni istesem, nasıl bir ev,  size hangi yönleriyle uygun yada değil?

-İstanbul’un Anadolu yakasında evimiz, sahil hattında. Evlendikten sonra bir süre Avrupa yakasında yaşadık ama ben doğma büyüme Anadolu yakası çocuğuydum. Bu muhitin sıcaklığını ve mahalle havasını çok seviyorum. Esnaf ile dost gibiyiz, bu benim için çok önemli. Evimizi tercih etmemdeki en büyük etken kesinlikle aydınlık olması ve balkonu idi. Çocuğumuz olmadan bize bi hayli büyük gelen evimiz, şimdi yavaş yavaş küçük bile geliyor. Çocukla ne kadar düzenli de olsan, her gün biraz daha kalabalıklaşıyorsun.

 

-Evinde seni en mutlu eden yer neresi, neden?

-Sanırım mutfak çünkü mutfak benim terapim gibi. En çok mutfakta vakit geçiriyorum diyebilirim. Kahve aşığıyım. Mutfak masasında içtiğim kahvenin samimiyeti ve sıcaklığını hiçbir yerde bulamıyorum.

 

-Ev alışverişinde ağırlıklı olarak uğradığın mağazalar hangileri olur?

-Benim evime en uygun mağazalar Mudo Concept, Zara Home, Micasa Moor, Yargıcı Homeworks, H&M Home ve Chakra.

 

 

-Şuanda bir usta gelse, ondan evdeki nereyi düzeltmesini yenilemesini isterdin?

-Eski evimde duvarlarımız daha hareketli idi, bu eve çok hızlı taşındığımız ve hemen akabinde Leyla doğduğu için duvar renklendirmesini hep erteledik. Sanırım ustadan isteyeceğim ilk şey duvarlarıma biraz daha karakteristik hava katması olurdu. Koyu renk duvarlara ilgim var bu ara.

‘Asla benim evimde olmaz’ dediğin bir tarz var mı?

-Sanırım içinde bolca parlak renkler bulunduran etnik tarz beni yorardı. Evin genelinde açık renkler hakim, sadece salonumuz biraz daha country stilinde gibi. Hoş, kızımdan sonra pek de bir stilimiz kalmadı 😊

 

-Sıfırdan planı sana ait olan bir ev yaptırıyor olsan önceliğin ne olurdu?

-Geniş cepheler, yere kadar camlar, kocaman adası olan, içine yaşam alanı da kurabileceğimiz bir mutfak, bol bol gizli dolaplar.

 

 

-Tüm günü evde tek başına geçireceksin. Neler yaparsın? Keyifçilik mi iş-güç mü ?

-Yapılması gereken iş güç varsa, keyifçilik yapamam sanırım ama yoksa gerçekten güzel bir kahve demleyip Netflix’te uzun uzun zaman geçirebilirim.

 

”Mutfağım orta büyüklükte bir mutfak ama benim için her zaman küçük. Burada da gündelik hayatımızda vakit geçirmekten zevk aldığımız ve ailece yemeklerimizi yediğimiz ufak bir masamız var.”

-Yeni evleneceklere, ev kuracaklara ne tavsiye edersin?

-Mobilya seçerken acele etmemelerini, insanın zamanla evin içinde yaşarken hem ihtiyaçları beliriyor hem de zevkleri değişiyor. Hiçbir şey en başından tamam olmak zorunda değil, yaşadıkça edinmek isteyeceğiniz şeylere de biraz yer ve bütçe ayırın 😊

 

 

-Leyla’dan sonraki evinle Leyla’dan önceki evini karşılaştırdığında ne gibi farklar çarpıyor gözüne?

-Leyla evimizin iki odasına sahip şu anda. Aslında ona bir oda ayırmıştık ama şartlar ikinci bir odaya bizi mecbur bıraktı. Leyla’dan önce kocaman bir giyinme ve çalışma odamız vardı. Şu an bu odayı Leyla’ya oyun odası yaptık. Evimizin her yerinde oyuncakları ve eşyaları var. Bu görüntü beni mutlu ediyor ama göz yormuyor da değil.

Leyla’nın yatak odasını dekore ederken odamız küçük olduğu için her şeyin tek ve açık renk olmasına dikkat ettik bu sayede minnacık oda daha ferah ve geniş durdu. Oyun odasında ise biraz daha hayalgücüne ihtiyaç olduğundan duvarlarda tablolara, pembe renge giriş yaptık.

 

”Eski evimizde yatak odamız biraz daha hareketliydi ama ben uyku ortamında her türlü süsten ve renkten kaçınan biriyim. Burada da sadece ihtiyacımız olan yatağımız ve komodinlerimiz var. Yatak odamdaki koltukta eskiden uzun uzun oturur kitap okurdum ama artık pek mümkün olmuyor. Üstümüzden çıkanları üstüne atıyoruz.”

 

-Bebekli bir evde, dekorasyon sence nasıl olmalı? Annelere birkaç ipucu istesem senden?

-Aslında bizim evimiz salonumuzun orta yerinde mermer sehpamız, her köşede beliren büyük bitkilerimiz ve bir çok dekoratif eşyamızla bebek için uygun bir ev değil. Bebeklerin herşeyi keşfetme merakı ile zaman içinde sadeleşmeye gitmek zorunda kalıyorsunuz. En sevdiğiniz şeylerin üstünü örtmeye, evin her sivri köşesine beyaz bantlar çekmeye hazır olun!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website