Mutfak dolaplarımı düzenlerken bu kapağı açtığımda size önerebileceğim küçük ev aletlerimin olduğu geldi aklıma. Blender, rondo her mutfağın ihtiyacı olan ürünler fakat en iyiyi bulana kadar birkaç deneme yapmak şart sanıyorum. Benim için öyle oldu.

Rondo ile başlayalım.

Şu anda kullandığım Braun MQ735′ ten önce 3 farklı markaya ait set kullandım ve üçünün de motorunda yada teknik aksamında sorunlar çıktı. Tamire gidip geldiler fakat durum yine aynıydı. Ya feci gürültü çıkarıyorlar, ya yalnız haznenin alt kısmındaki ürünü parçalıyorlar (üstteki için sürekli kapağını açıp müdahale etmek zorunda kalıyorum) yada gücü yetersiz kalıyordu kullandıklarımın.

Yakın bir zaman önce ise araştırıp, Braun’un bu blender, çırpıcı ve rondo setini satın aldım. Öncelikle çalışma sesi asla rahatsız edici değil. Motor gücü kuvvetli ve temizlemesi çok pratik. Eğer böyle bir ihtiyacınız varsa bana kalırsa heyecan aramayın, direk Braun’a bakın. Blender ucu da çok iyi. Yalnız aynı şeyi ince çırpıcısı için söyleyemeyeceğim. Örneğin bir kek için yetersiz kalıyor. Benim hali hazırda bir mikserim olduğundan bu detay mühim değildi benim için, fakat bu detay aklınızın bir köşesinde bulunsun.

Bir başka rondo ile devam edelim.

Bu ipli rondo ise geç keşfettiğim fakat mutfakta en çok elime aldıklarımdan. Tupperware’den aldım, bir çok muadili var. Markette dahi bulabilirsiniz bu tarz bir ürünü ama benim size tavsiyem bunu almanız olacak. Çünkü farklı markalardan şikayet alarak çareyi bu rondoda bulan çok sayıda örnek var çevremde.

Elektrikli olmamasına rağmen öyle kuvvetli bir parçalama yeteneği var ki, elinizde o anda ne varsa; -ceviz, fındık, maydanoz, soğan…- prize tak hazırla derdi olmadan içine atın ve ipi çekip parçalayın. Bu ürünle ilgili tek pişmanlığım niçin büyük boyunu almadığım..

Mutfakta hayatımı kurtaranlardan bir diğeri de Moulinex rende. Bu rendeyi 10 yıl önce almıştım. Aslında küçük ev aletleri için bu uzun bir süre bana kalırsa fakat maşallahı var, işimi hala aynı performansla görebiliyor.

Neler yapıyorum? Kabak, havuç, salatalık, turp, elma, kaşar peynir rendeleyebiliyorum.

Haznesi dar olduğu için sadece sizi öncesinde elde küçültme kısmı oyalayabiliyor. Onun dışında gayet iş görüyor. Bu arada tüm parçaları da makinede yıkanabiliyor. Farklı uçları da var ama onlara pek ihtiyaç duymuyorum.

Mikserim homend marka klasik bir mikser.. Bu yüzden özellikle buraya eklemedim ama genel anlamda kek- krema çırpmak için yeterli oluyor. Fiyatı da makul.

Son olarak mutfak tartım. İki yıl kadar oluyor, Rossman’dan almıştım. Öncesinde çok direndim almamak için ama şu gramlı tarifler beni buna mecbur etti 🙂 Sonradan çok sevdim. Piyasaki en uygun tartı buydu sanıyorum. Ben çok memnunum!

Buraya kadar anlattığım tüm ürünler mutfakta işimi görüyor. Yalnız uzun süredir beni de stand mikserleri (mutfak şefleri) cezbediyor 🙂 Mikseri her elime aldığımda, ben de bir tane alsam mı acaba diyorum..

Sizin öneriniz olursa yazın bana olur mu?

2 thoughts on “Mutfakta severek kullandığım küçük ev aletleri

  1. merhaba,ben de 2 yil once mutfak sefi arayisina girip wn sonunda kenwood kmix modelinde karar kilmistim,niyetim ekmegimi surekli olarak evde yogurmak ve diger hamur isleri icin de kullanmakti,o gun bugundur kac ekmek yogurdu kac kek yapti kac pizza hamuru yogurdu kac kilo kofte yogurdu sayamadim,siddetle tavsiye edebilirim,sevgiler

  2. tupperware şef gerçektende bir harika. Ürün tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website