Merhaba!

Sürekli kullandığım ve memnun kaldığım kişisel bakım/ makyaj malzemelerimden bahsedeceğim bu yazımda size.

Haydi başlayalım..

İlk bahsedeceğim ürün Bıodermanın makyaj temizleme suyu. Bunu kullanmaya başlamadan önce Nivea’nın makyaj temizleme suyunu kullanıyordum, keza ondan da memnunum. Fakat bu ürünü ondan bir tık fazla seviyorum. Çünkü Nivea ile iki üç pamuk ıslatarak temizleyebildiğim bir göz makyajını bununla tek seferde yüzümden silebildiğimi fark ettim. Özellikle indirim dönemlerinde ikili paketlerde alıyorum.

Eğer benimki gibi yağlı bir cildiniz varsa, bu fondötenden memnun kalırsınız. Çünkü benim cildimde herhangi bir yağlanma vs. yapmadan gün boyu matlığını muhafaza ediyor. Aynı serinin kapatıcısı da muazzam.

Bu tarakla ilgili hikayem biraz uzun 🙂 Genel yapısı kuru ve birbirine kolayca giren bir saç yapım var. Evdeki tarağım bu yüzden canımı çok yakıyordu ve ancak duştan sonra tarayabilmek mümkündü benim için. Araştırırken bu markaya denk geldim. Fakat almaya ne kadar direndiğimi tarif edemem. Tangle Teezer marka bu tarak karşıma her çıktığında ‘altı üstü bir tarak, neden bu kadar abartılıyor ki’ dedim ve bir gün şöyle bir yoruma denk geldim.

”Kızım artık saçlarını tararken ağlamıyor”

Sonra dedim ki içimden, bu biziz! Her sabah okula gitmeden ben ne kadar da kibar davransam o muhakkak acıdığını söyleyip ağlıyor.

Bir diğer vaadi ise kabartmadan taraması, ki bu da benim için olmazsa olmazlardandı.

Özetle, denedim ve eski tarağımı elime almıyorum artık. Saçımı taradığımda hiç kabarmıyor ve en önemlisi kızımın canını acıtmıyor. (Hatta sabahları artık o kendisi alıp tarıyor) Eğer böyle bir ihtiyacınız varsa bu marka mutlaka aklınızda olsun.

Benim rimel denemelerim hiç bitmez 🙂

Çünkü kullandığım hepi topu 4-5 makyaj malzemesinden en sevdiğim. Henüz tam manasıyla budur diyebileceğim, istediğim etkiyi alabildiğim bir rimelle tanışmasam da, bu açık ara en sevdiğim oldu. Umut vaadediyor. Mutlaka YouTube videolarını izleyin.

Uzun yıllardır kullandığım ve onsuz yapamadığım bir ürün de bu saç köpüğü.

Şampuandan sonra en elzem şey benim için çünkü her duş sonrası bunu kullanmazsam saçlarım yumuşak ve nemli olmuyor. Çok seviyorum ve bittikçe yeniliyorum. Saçınızı asla yapış yapış yapmıyor ve ağırlaştırmıyor.

Dudakta nude renk seviyorsanız, çok tavsiye Maybelline/930 numara/ Ude Embrace

Bu ikili ise benim gece gündüz kullandığım yüz temizleyici ve nemlendiricim. 4 yılı geçkin bir süredir düzenli kullanıyorum ve başka bir ürüne şans vermeyi hiç düşünmedim.

Cildimi çok iyi temizliyor, gözeneklerimi küçültüyor ve nemlendiriyor.

Umuyorum bu yazı sizin için faydalı olmuştur.

Denerseniz sonucu bana yazın olur mu 🙂

One thought on “Kişisel bakım ve makyaj favorilerim

  1. Ah Zeynep Hanım. Ben de kızım için almıştım tarağı. Banyo yapmak da iyice sorun haline geliyordu. Ama dediğiniz gibi artık kendi tarıyor aldığımız ilk günden beri saç tarama sorununu aştık.
    Tüm güzel tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website