Kısa bir süre önce instagramda ‘En memnun kaldığınız ikea ürünü hangisi oldu?’ diye sormuştum. Sarımsak ezme aleti açık ara öndeydi 🙂 İşte bunlar da benim evimde kullanıp memnun kaldıklarım..

Hatta bazıları hayatımı öyle kolaylaştırıyor ki; düşündüm de niçin sizin de bundan haberiniz olmasın 🙂

O zaman en memnun kaldıklarımla başlayalım..

Belki daha sonra da memnun kalmadıklarımı da yazarım 🙂

 

 

1- Baton kek kalıbı

Senelerdir Tefal’den Karaca’ya, Bernardo’dan Tantitoni’ye kadar birçok markanın kek kalıbını kullanan biri olarak içlerinden en iyisinin bu olduğunu söyleyebilirim.  Bir yıla yakın bir süredir hiç sorunsuz kullanıyorum. Hatta çoğu zaman kalıbı hiç yağlamadan yalnız yağlı kağıt kullanarak dahi birşeyler pişirdiğim oluyor. Hiçbir şekilde yapıştırmıyor.  Fotoğraftaki mozaik kek de bu kalıpla pişmişti 🙂 Bulaşık makinesinde yıkamadığımı hatırlatırım. Böyle bir kalıba ihtiyaç duyuyorsanız güvenle satın alabilirsiniz..

Saklama kapları: Evdeki tüm bakliyat, kuruyemiş bu saklama kaplarında.

Ebatından dolayı içindeki çabucak bitmiyor, sürekli yenilemek zorunda kalmıyorsunuz.

Hem kapağından dökerek hem kapağını çıkararak pratik bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

Sert mika gibi bir malzemeden ve koku yapmıyor.

Bulaşık makinesinde yıkanıyor. Daha n’olsun 🙂

İpeğin yatağı:

İpeğim onun için özene bezene hazırladığımız beşikte maalesef çok kısa bir süre yattı. Altı aylık olduktan sonra her yatırdığımızda ağlayarak uyanıp, çok geçmeden de benim yatağıma terfi edince 🙂 beşiğini kaldırıp, ona uygun bir yatak aramaya başlamıştık.

Biz çocuk yataklarına bakarken, aklımızda şöyle bir fikir geldi. Acaba küçük çocuk yatakları yerine tek kişilik yataklara mı baksaydık.. Evet bu yatak onun için erkendi. Fakat hemen her gece uykusunda uyanıp beni yanına istediği için, benim yatabilmeme elverişli bir yatak da gerekliydi.

Bu yatağın evimize gelişiyle rahat ettik ve iyi ki böyle bir yatak almışız dedik. ipek yaklaşık 4 senedir bu yatakta uyuyor. Bi 4 sene de daha uyur gibime geliyor 🙂

Bu sehpa bizim evin demirbaşı oldu 🙂 Hemen her odada ona rastlayabilirsiniz. Kimi zaman benim komodinim oluyor, kimi zaman ipeğin aktivite masası, kimi zaman perde asmam için bir yükselti :)) kimi zamansa çay sehpası… Hakkını vere vere kullandıklarımızdan.. Eğer böyle birşeye ihtiyacınız varsa fiyat olarak da çok makul. IKEA lack sehpa adıyla bulabilirsiniz.

Hem kendi odamda hem kızımın odasında, çekmece içlerinde düzen sağlayan bu kutuları çok severek kullanıyorum. Her şeyin kendine ait bir yeri olması kuralını bunlarla sağlayabiliyorsunuz 🙂

Bunu ise banyoda kullanıyorum. Üsttekilere göre yüksekliği daha az. Raflara kolayca yerleşebiliyor. Çalışma odasında, mutfak çekmecesinde, şifonyerde, kısaca evde düzenlemek derleyip toplamak istediğiniz her yerde işe yararlar bence.

İyi ki aldık dediğimiz eşyalardan biri ise bu mama sandalyesi.

Fiyatı uygun, oldukça hafif, kolayca taşınabilir, gittiğiniz tüm mekanlarda aynı mama sandalyesi önünüze geliyor.. İhtiyacınız olursa aklınızda bulunsun.

Yalnız bu değil evdeki tüm lambalar İkeadan. Bunu mutfakta kullanıyoruz, ve dışı silinebilir olduğu için pratik bir şekilde temizliğini yapabiliyorum. Yine makul fiyatlı bir ürün. 30 lira civarı diye hatırlıyorum.

Elimden gelse tüm odalara bu şifonyerden koyacağım 🙂 Şuan yatak odamızda ve kızımın odasında kullanıyoruz ve çok memnunum.

Mutfak masamız ve sandalyelerimiz de ikeadan alınan ve kullanışlı parçalar. Sandalyeler artık üretimde değil fakat masayı bulabilirsiniz. Hafif oluşunu çok seviyorum, kolayca taşıyabiliyorum. Biz 3 kişi kullanıyoruz. Evde 4 kişi yada daha fazla olduğumuzda biraz sıkışık olduğundan salon masasını tercih ediyoruz. Buna göre tercih edebilirsiniz.

One thought on “İkea’dan ‘İyi ki aldım’ dediğim 10 ürün

  1. Benim açık ara ektrop koltuğum. Yılladır, Ne beyazlığından bir şey kaybetti, ne de minderlerinın konforundan. Bu baton kek kalıbında da gözüm var dı Gidince bakayımSağol zeynep ciğim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website