Hem konforunuzu arttıran hem de evinizin dekorasyonunu tamamlayan bir eşyaya sahip olmak istemez misiniz? Doğru sehpa seçimi ile bu mümkün! Yerinde ve doğru sehpa kullanımı ile evinizin havasını değiştirebilir, gereksinimlerinizi giderebilir ve ev dekorasyonunuzu vurgulayabilirsiniz. Birbirinden farklı tasarımlara sahip yüzlerce model ve çeşit arasından hangisi size hitap ediyor? İşte bu noktada modelleri, malzemeleri tanımalı, temel kategoriler hakkında az da olsa bilgi sahibi olmalısınız. Böylelikle, evinize uyan ve size hitap eden ve tarzınızı yansıtan ürünü satın alabilirsiniz. Haydi o halde; eviniz için en doğru seçimi yapmanızı sağlayan püf noktalarına ve modellere göz gezdirelim…

Minyatür Masa: Zigon Sehpa

Zigon sehpa, evinizde, ofisinizde hemen hemen her yerde kullanabileceğiniz iç içe geçen eşyalara deniyor. Özellikle, geniş kullanım alanı sunması ve işlevsel olması bu ürünü öne çıkaran özelliklerin başında geliyor. Göz yormayan ve çok yer kaplamayan bu ürün sayesinde kalabalık yaratmadan konforunuzu artırabilirsiniz.

Salonun Bel Kemiği : Orta Sehpa

Salon dekorasyonun ayrılmaz ve bütünleyici parçası olan orta sehpa dekorasyonunun odak noktası ve merkezidir. Merkez özelliği taşıyan bu ürün ana mobilyaların tamamlayıcı bir parçasıdır. Bu ürün kullanışlı olmasının yanı sıra aksesuar olarak da kullanılabilir. Siz de isterseniz ürünün üzerine aksesuar veya kitap gibi dekoratif objeleri yerleştirebilir, isterseniz de atıştırmalık veya meyve koyabilirsiniz.

Pratik ve Hayat Kurtaran: Yan Sehpa

Yan sehpa, sizlere her an ihtiyaç duyulan depolama alanını sunuyor. Bu ürün çeşidi sayesinde elinizin altına ihtiyacınız olan her ürünü koyabilirsiniz. Kanepede yayılarak kahve içebilir, okuduğunuz dergileri veya gazeteleri koyabilirsiniz. Dar alanlara ve kanepe gibi ara yüzeylere girebilen yapısı ile bu sehpa çeşidi oldukça kullanışlı ve pratik!

Sehpa Tercih Edilirken Hangi Noktalara Dikkat Edilmelidir?

Ürün seçimini iyi yapmanız ve seçtiğiniz eşya ile mutlu olmanız için bazı unsurlara dikkat etmelisiniz. Bu unsurlar ile salon tipinize iyi uyan ve pratik bir kullanım sunan dekoratif eşyayı seçebilirsiniz. Eşya seçimi aşamasında dikkat etmeniz gereken ilk kural, kullanılan ham maddenin kalitesidir. Çünkü sağlam ve kaliteli malzeme beraberinde uzun ömürlü bir kullanımı beraberinde getirir. Bu hususta az çizilen ve zor bozulan bir ürün arıyorsanız meşe, ceviz, kiraz veya çınar gibi dayanıklı ahşap ürünleri düşünebilirsiniz. Bununla beraber daha yumuşak bir yüzey arıyorsanız masif gibi ipek bir dokunuş sunan ahşap ürünlere yönelebilirsiniz. Dayanıklılık, ise malzemeden sonra gelen ve malzemenin kalitesine göre değişen önemli bir diğer unsurdur. Örneğin lake malzeme ile üretilen eşya, çizilme, aşınma gibi dış etmenlere karşı daha dayanıklı ve sağlamdır. Kolayca silinen yüzeyi ve lekelere dirençli yapısı ile yıllarca kullanılabilir. Beğendiğiniz ürünün ayaklarının bağlantı noktalarını kontrol etmeli, sağlam ve kırılmaya dayanıklı sehpa ayakları tercih etmelisiniz. Sehpa seçimi sırasında bu eşyanın yer alacağı odanın boyutunu ve şeklini de dikkate almalısınız. Dar ve küçük bir alana sahipseniz zigon veya yan sehpa tercih edebilir bu sayede eşyanın kaplayacağı alanı minimuma indirebilirsiniz. Salonunuz daha geniş ve köşeli ise yuvarlak hatlara sahip eşya tercihi ile bu sert görüntüyü yumuşatabilir ve daha geniş bir alanı kullanıma açabilirsiniz. Son olarak, seçim yaparken salon dekorasyonunuza hakim olan renklere ve diğer mobilyalarınızın tarzına önem göstermelisiniz.

Geniş ürün yelpazesi ve eşsiz tasarımları ile zevkinize uygun bir sehpa modelini Koçtaş’ta bulabilirsiniz. Web sitesinde yer alan filtreleme özelliği sayesinde aradığınız markayı seçebilir veya fiyat aralığı belirleyebilirsiniz. Kaliteyi ucuza almak için, Koçtaş’a göz atmayı ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website