Merhaba,

Başlıkta her ne kadar sohbet yazıyor olsa da, aslında burada kendi kendime konuşuyorum, biliyorum 🙂 Fakat yine de sayfamda bişeyler anlatmak bana karşılıklı sohbet ediyormuşum gibi hissettiriyor ve inanılmaz keyif veriyor. Umarım size de okumak aynı derecede keyifli geliyordur.

Bu başlık altında, o ay içinde evime – kendime aldıklarımı sizinle paylaşıyor olacağım. Umuyorum ki işinize yarar bir içerik olur..

Haydi o zaman çiçeklerle başlayalım.

Bu fotoğraf bizim evin şimdiye kadarki en çiçekli hali diyebilirim.

Ne yazık ki ben bitki bakımından hiç anlamayan, çok defa çiçeklerini solduran biriyim.

Çöpe giden orkidelerimden, annemin evinde senelerce yaşayan, bizim eve gelişinin ikinci ayında tüm yapraklarını döken sheflera’dan hiç bahsetmeyeceğim.

Sanırım fazla ilgiden böyle oluyor. İhtiyacı yokken acaba susuz mu kaldı diye su verip, burayı sevdi mi acaba diye sık sık yerini değiştirdiğimi düşününce, bu durum kaçınılmaz son oluyor galiba.

Hal böyle olunca, bir çiçeği görüp elime aldığımda, ona bakamayacağım korkusuyla vazgeçtim. Fakat bu kez dedim ki alacağım ve hiç yerinden oynatmayacağım. Öyle de oldu. Şu fotoğrafı çekeli sanıyorum 15 gün oldu. O günden bu yana bir cm kaydırmadım yerlerinden. Süpürürken bile rahatsız etmeyeyim diye, etraflarından şöyle bir alıyorum 🙂

Öğrendim ki sabah güneşi çok önemliymiş bitkiler için. Bizim salonumuz gün içinde sadece sabahın erken saatlerinde güneş alıyor. Onun dışında hep karanlıkta kalıyor. Ama yerlerini sevmiş olacaklar ki şuanda bir solma vs yok. Uzamasa da olur. Yeter ki solmasın.

Nereden alıyorsunuz sorusu gelmişti instagramda. Bunlar bauhaus’tan alındı. Saksılar da oradan ve Koçtaş’tan.

Uzun zamandır isteyip ertelediğim vazoma da bu ay kavuştum. Erteliyordum çünkü artık alışverişlerimde kendimi fazlasıyla sorguladığım bir dönemdeyim.

İstiyorum ama…gerçekten ona ihtiyacım var mı?

İstiyorum ama.. bu parayı ona ödediğimde beni maddi açıdan zorlayacak mı?

İstiyorum ama.. daha uygun bir fiyata farklı bir vazo bulabilir miyim? gibi kendime soruyor ve son raddede almaya karar veriyorum.

Çiçeklerimi koyabileceğim uzun bir vazo epeydir istediğim bir şeydi. Uzun yıllar kullanabilirdim. Benzer ama daha uygun fiyatlı bir şey hiç göremedim. Bunu çok sevdim. Bizim eve uygun bir aksesuardı. Bekledim. Ve sonra da aldım 🙂

Markası Paşabahçe.

Bu tepsi bu ayki en makul alışverişlerimden biri.

Markasını anımsamıyorum ama Trendyolda beyaz tepsi yazarsanız karşınıza çıkacaktır. 10- 20 lira aralığında bir fiyatı var. İhtiyacınız varsa bilginiz olsun.

Bu vazo ise, üstteki vazomu almadan önceki alışverişimdi. Paşabahçe’de aldığınız ürünü bir ay içinde değişim yapabilme imkanınız var. Mağazada o mu bu mu karar veremeyince önce bu vazo benimle geldi. Evde denedim baktım cık içime sinmiyor, onu iade ettim ve bunu aldım. İyi ki de öyle yapmışım 🙂

 

Bu ay bizim eve gelenler bunlar.. Kendime neler aldım kısmı da var ama henüz çekemedim. Belki onları da çekerim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website