Robot süpürgelere rastladınız mı?

Hani şu evde kendi kendilerine gezinip tozu kiri toplayan, sonrada usluca şarj ünitesine oturan cihazlar?

Acaba söylendiği gibi zahmetsiz bir temizlik mi sağlıyor?

Ödeyeceğimiz parayı hak ediyor mu?

Hangi marka/ modelden daha çok memnun kalınır?

Bu sorulara en iyi kullananlar cevap verebilir dedim ve instagramda sordum. Bakın evinde robot süpürge kullananlar ne diyor..

  • Ben çok memnunum. Küçük çocuğu olan varsa almalı. Her gün açılsa her gün buluyor bişeyler. Hiç toz bırakmıyor. O süpürüyor ben başka bir işle ilgileniyorum yada dışarda oluyorum. Tavsiye ederim.

  • Ben yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. Gerçek anlamda hayat kurtarıyor. Yerden kablo vs gibi takılacağı şeyleri kaldırın yeter. Otomatik ayardayken hem genel süpürme hem köşe temizliği yapıyor. Bendeki model sensörlü olduğu için basamaklardan da düşmüyor. Özellikle evde kedisi olanlara öneriyorum. Ben her gün haznesini boşaltıyorum ve içinden çıkan havlara inanamıyorum. Kullandığım model Eufy Robovac 11s

  • Çok memnunum. Saatini ayarlıyorsunuz ve her gün o saatte tüm evi dolaşıp tekrar yerine dönüp şarj ünitesine oturuyor.

  • Aldığım en iyi şey robot süpürge. Evim hiç bu kadar temiz olmamıştı. benimkinin modeli Neato. Elektrik süpürgesiyle geçirdiğim vakit bana kalıyor. Evde yokken bile çalışabiliyor.Gelince evi tertemiz bulmak harika.

  • Benimki xionami. Çok güzel süpürüyor ancak püsküllü halılara takılıyor bazen de tozluklara çıkmaya çalışıp kalıyorum.  Düzeltmek zorunda kalıyorum.

  • Benimkinin modeli Eufy Robovac. 5 aydır kullanıyorum aldığım en mantıklı şey. Sesi rahatsız etmiyor. Koltuklarımın altına giriyor büyük rahatlık.

  • Bizimkinin markası xİonami. Ailemizin üçüncü üyesi. Zamanlayıcı ile kuruyoruz biz işteyken çalışıyor sesini de çekmiyoruz böylece. Süpürüp işi bitince kendisi şarj ünitesine dönebiliyor. ‘Temiz ev yaa!’ dediğim günlerde içim rahat etmiyor yine de çalıştırıyorum haznesinde topladıklarını görünce aklım şaşıyor. Yer silen versiyonu da varmış. Onu da alacağım 🙂

  • Bende irobot var 3 yıldır. Evde kedim var, bazen ablamın 2 kedisi de geliyor. 3 kedinin tüylerini görmüyoruz hiç. Her gün saat 10’da otomatik yerinden çıkıyor bütün evi dolaşıyor. Kışın iki halı üst üste koyuyorum sorunsuz süpürüyor. Bence her kuruşunu hak ediyor.

Daha fazla kullanıcı yorumu okumak isterseniz; instagram / zeynepinevi #zeynepinevisoruyor sekmesini inceleyebilirsiniz.

2 thoughts on “Robot süpürge kullanışlı mı?

  1. Robot süpürge ya da dyson…karar veremiyorum…fikirleri toparlamanız çok iyi olmuş sağolun

  2. Ben electrolux pure i9 kullaniyorum. Iki ay kadar arastirdiktan sonra ona karar verdim. Şekli itibariyle koşelerde cok basarili. Çorap kablo gibi yerde olan engelleri algılıyor, etrafından dolanıyor. Sensörleri hali ustunde olduğunu algılıyor ve emiş gucunu kendi kendine yukseltiyor. Yuksek halıda da denedim, basarili. Haritalama yapiyor ve asla çarpmıyor. Uygulamasını telefona yuklediginizde disardayken istediğiniz zaman calistirabiliyorsunuz. Ve ya her gun ayni saatte temizlik yapması için ayarlayabiliyorsunuz. Sessiz çalıştırma modu var. Kaybolmuyor, evin herhangi yerine bırakıp “eve dön” komutunu verdiğinizde yuvasını buluyor. Ve önemli ayrıntı: filtresini ve toz haznesini yikayabiliyorsunuz. Bu supurgeyi de inceleyip bu listeye eklemeniz icin yazdim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website