Her ne kadar Türk kahvesi hala evimizin başköşesinde yer alsa da, son zamanlarda zincir kahvelerinin artmasıyla beraber evimizde çeşit çeşit kahve yapar olduk. Tatlarını sevdiğimiz bu kahveler zaman içerisinde sadece bir kahve olmaktan çıkıp güzel paketleriyle mutfaklarımızda da yer aldı. Sizleri bilmem ama bu kahve paketlerinin üstündeki tasarımlar benim çok hoşuma gidiyor. Paketleri atmaya kıyamıyorum ve biten paketi içime sinmese de bir kenara koyuyorum “güzel” diye. Bir kenara koymak içime sinmiyor çünkü güzel bulduğum o paketi görmek, belki de anımsamak istiyorum. Bunun için yeni bir çözüm buldum kendimce. Ayrıca bu eve güzel bir hava da katıyor. Haydi, fikrimize geçelim.

Bunun için tek ihtiyacım olan şey güzel birkaç bitmiş kahve paketi ve çerçeve.

 

Bu fikir için ilk önce bitmiş ve içi temiz olan kahve paketlerini muntazam bir şekilde yan yana dizmemiz ve bir sıraya koymamız gerekiyor. Paketlerin çerçeve içerisinde güzel durması için içlerine biraz gazete koyarak hepsine aynı görünümü verebiliriz. Böylece kahve paketleri görüntüsünden ödün vermeyecek. Şimdi sırada kahve paketlerimizi çerçevelemek kalıyor.

 

 

 

 

 

Zevkinize göre sıraladığınız paketleri çerçevenizin ön yüzüne bakacak şekilde koyup çerçeveyi kapattığınız takdirde ortaya çok güzel bir tablo çıkıyor. Hem sevdiğiniz kahveler sizinle olacak hem de sizin yaptığınız bir tasarım evinizde yer alacak. Bu tabloyu ister mutfağınızda isterse odanızın bir bölümünde sergileyebilirsiniz.

 

 

 

KONUK YAZAR: PELİN BAŞPINAR

One thought on “Kendin Yap ”Kahve paketlerinden şık bir çerçeve”

  1. Aynı şeyi ben de çikolata paketlerim için hissediyorum ama doğrusu çerçeveletip reklam yapmak istemem yine de ☺️ İlginç bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website