Tatile hafif bir bavulla ve yalnızca ihtiyacınız olan eşyalarla çıkmak, geri döndüğünüzde çamaşır yıkama asma kurutma işini yorulmadan yoluna koymak, gittiğiniz yerde kıyafetleri bavuldan çıkar- as- ütüle gibi zaman alan ve üstünüze yük olan işlerden ve en mühimi de ”Ne giysem” derdinden kurtulmak istiyorsanız; birkaç konuya dikkat ederek daha hafif bir bavul hazırlamanız mümkün..

Nasıl mı?

İlk kuralımız: Her güne ayrı kombin yapmak yerine, yanınıza birbiri ile kombinleyebileceğiniz parçalar alın. Bir pantolonu üç farklı tişörtle kombinleyerek gereksiz sayıda parçaları taşımaktan kurtulmuş olursunuz. Ayakkabı ve çanta için de aynı şeyler geçerli. Yanınıza alacağınız ayakkabınızın, bavulunuzdaki pantolon, etek ve elbiselerinizle uyumlu olmasına dikkat edin.

İkincisi mutlaka liste yapın. Oturduğunuz yerden telefonunuza yazın yada bir kağıt kalem alıp notlar almaya başlayın. Size tatilde en gerekli olanların listesini önceden yapın ve bavulu hazırlarken bu liste bir kenarda bulunsun. Hatta kombinleyeceğiniz kıyafetleri yazmak dahi işinizi tahmin ettiğinizden de çok kolaylaştıracak.

Yanınıza aldığınız kıyafetinizle uyumlu bir sweatshirt, hırka yada ceketi bavulunuza koyarak yağmurlu-soğuk havalara karşı önleminizi alın. Böylece yine hava değişikliğinde sadece tek bir parça ile gününüzü kurtarmış olursunuz.

Bavula koyacağınız şeyleri gruplayın. Örneğin iç çamaşırları için ayrı bir torba.. Çoraplar için ayrı bir torba gibi.. Bunun için bez torbalar yada buzdolabı poşetleri kullanabilirsiniz..

Kullanacağınız kozmetik ürünlerinin seyahat boylarını edinin yada minik şişelere koyarak yanınıza alın. Hem bavulda az yer tutacak hem de gittiğiniz yerde zamandan tasarruf sağlamış olacaksınız.

Ve en mühimi yanınıza içinde kendinizi en rahat hissettiğiniz kıyafetleri alın 🙂

İyi tatiller ve iyi bayramlar diliyorum herkese!

One thought on “Daha Hafif, Daha Sade bir Tatil Bavulu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website