Mutfakta işimi kolaylaştıran, bana zaman kazandıran üç üründen bahsedeceğim bugün size..

Moulinex rende ile başlayalım.

Yaklaşık 9 sene önce aldığım, o günden bu güne sıklıkla kullandığım bir ürün oldu.

Ne amaçla kullanıyorum? Havuç rendelemek benim için bir işkence. Bu alette havuçları soyup hazırladıktan sonra rendelemek gerçekten sizi yormadan ilerliyor. Kabak ve salatalık için de kullanıyorum. Farklı dilimleyici uçları da var ama onlara genelde ihtiyaç duymuyorum. Onlar biraz salata süslemelerinde lazım olur gibi geliyor. Ama bırakın salata süslemeyi, salatayı yapmak için zamanla yarışınca onlar genelde dolap bekliyor :))

Eksisi: Çok sesi var. Yani diğer bir odada dahi olsanız o zırıltı sizi rahatsız ediyor. İkinci olarak da arada bir rendeye kalın halde takılı kalabiliyor. Ama o da pek problem olmuyor.

Victorinox soyucu: Evimize girdikten sonra bıçak kullanmayı unuttuğum bir alet. Asıl marifeti domates soymak olsa da (bu isimle satılıyor) elinden her iş geliyor. Patates, balkabağı, havuç, domates, patlıcan, kabak.. aklınıza gelen her şeyi çabuk ve kolay soyuyor bu alet.

Çok çok tavsiyemdir!

Meşhur ipli rondo 🙂

Niçin meşhur dediğimi instagramda takip edenler anladılar :))

Almam için öyle çok önerildi ki, daha varlığından bile haberdar olmadığım bir ürünle çok kısa zaman önce tanışıp  en kıymetlim yapıverdim 🙂

Ne işinize yarar? Artısı eksisi nedir?

Şöyle ki..

Soğanları minik minik doğramanız gerek, göz yanmadan tahtada uğraşmadan, ipli rondo.

Ceviz fındık çekeceksiniz, mutfak rondonuzla, prizle uğraşmadan hemen ipli rondo.

Maydanoz, dereotu incelecek, ipli rondo.

Sarımsak küçültmek için ipli rondo.

Hurma, incir topları yapacaksınız, hurmalar yumuşadı ipli rondo.

Yani aklınıza gelebilecek her türlü ufaltma inceltme işlemleri için kullanabiliyorsunuz bu aleti. Benim için tek kusuru küçük olması. Bir büyük boyu daha vardı. Birde sanıyorum Tefal’de satılan ipli rondo hacim olarak bundan büyük.

Yani şuan tercih şansım olsa büyüğünü seçerdim. Çünkü beni yemeklerde soğan konusunda zorluyor. Tek soğanla yetinmeyince tekrar tekrar kullanmak durumunda kalıyorum ama olsun.

Tıpkı bana önerildiği gibi, ben de size şiddetle öneririm 🙂

3 thoughts on “Mutfağımda hep elimin altında olan 3 alet (Soyucu- Doğrayıcı- Rende)

  1. Rende makinesi bendede var Zeynep’cim ben ek olarak kerevizde rendeliyorum memnunum.İpli rondoda çok iyi ve keşke bende daha büyüğünü alsaydım diyorum.Soyacak da ilgimi çekti onada bakacağım.Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website