Avizeleri sadece aydınlatma aracı olarak görüyorsanız, aydınlatma dünyasının nimetlerinden yeterince yararlanmıyor olabilirsiniz. Hem estetik hem işlevsel özellikleriyle avizeler, stil sahibi evlerin gizli anahtarları. Malzemesinden rengine, modelinden büyüklüğüne kadar değişik modeller sunan avize dünyasında, evinizin mimarisini, ışığını, tarzını değiştirebileceğinizi biliyor musunuz? Tıpkı perdeler ve halılar gibi doğru seçilmiş bir avize, dekorasyonun çerçevesini oluşturuyor. Bu kadar etkili bir objenin seçiminde de evinizi doğru gözlemlemek, aydınlanma ihtiyacını iyi analiz etmek ve avize özelliklerini iyi bilmek önemli. Dikkat edeceğiniz birkaç püf noktası ile siz de evinizin karakterine uygun avizeyi seçebilir; aydınlanırken, estetik sanatını evinize yansıtabilirsiniz.

 

 

Her Odanın Stiline Uygun Bir Avize İhtiyacı Var!
Mekan aydınlatması yaparken dikkat edilmesi gereken birçok nokta var. Odanın büyüklüğü, niteliği, aldığı doğal ışık, avize seçiminde merdivenin ilk basamağı. Örneğin geniş bir salon için, klasik tarzda, kol sayısı çok, dolayısıyla bol ışık veren, ihtişamlı bir avize seçilebileceği gibi modern bir salonda, aynı ışıltıyı modern malzemeler ile üretilmiş bir avizede bulabilirsiniz. Salonlar aynı zamanda misafirlerin ağırlandığı mekanlardır. Evinizin estetik özelliklerini ve dekorasyonunu vurgularken, aynı zamanda iyi aydınlatılmış bir mekanda konuklarınızla vakit geçirmek istersiniz. Geniş bir salon için, kol sayısı çok olan avize modelleri uygun olabileceği gibi metrekaresi küçük ve orta ölçekli salonlarda iki ya da üç kollu avizeler ile doğru oranı yakalamak mümkün. Kaliteli kristal kullanılarak tasarlanmış bir avize ise salonun geniş görünmesini sağlayacağı gibi ihtiyacınız olan ışıltıyı ve ihtişamı da yansıtır. Aydınlatma dünyasında, kristal yerine camdan hoşlananlar için de renkli avize çeşitleri bolca yer alıyor. Dikkat edilmesi gereken ise koyu renk camlı avizelerin, ışığı açık renk camlara göre daha az yansıtacağı. Bu yüzden renkli camdan üretilmiş avize seçerken, mekanın büyüklüğü en belirleyici etken olmalı. Büyük avizelerden vazgeçemem diyenler için de iyi bir haber var, ayarlanabilir özellikli salon avizesi seçenekleri ile odanızın ışık düzeyini siz belirleyebilirsiniz.

 

 

Mutfaklarda Düzen Hissi Veren, Modern Tasarımlar
Her evin ayrı bir atmosferi, her odanın ayrı bir dinamiği var. Bu özelliklere uygun bir avize seçimi yapmak, odanızın ya da mutfağınızın kullanımını rahat, huzurlu, düzenli ve eğlenceli hale getiriyor. Özellikle kadınlar, günün büyük bölümünü mutfakta geçirirler ve düzenli bir mutfakta çalışmanın pişirmeyi keyifli kılmanın şartı olduğunu bilirler. Mutfağınız için aydınlatma çözümünüz bir avize ya da sarkıt aydınlatma olabilir, ancak bu objenin mutfaktaki düzen algısına hizmet etmesi önemli. İyi bir aydınlatma sağlayacak mutfak avizesi, parlak renkli, krom, metal ya da cam olabileceği gibi düzen algısını korumak adına karmaşık modellerden kaçınmak iyi bir tercih olabilir. Modern tarzda dizayn edilmiş sarkıt çeşitleri, mutfak aydınlatmanız için ihtiyacınız olan yaygın ışığı mutfağınıza taşıyor.

 

 

 

 

Çocuk Odalarından Sarkan Süper Kahramanlar!
Mutfakta düzen algısını güçlendiren sade ve parlak avize modellerinin aksine çocuk odalarının aydınlatması, çocukların ihtiyacına göre seçilmeli. Bu da eğlence, hareket, bolca renk hatta çizgi filmlerden kahramanlar demek. Çocuklarının hayal dünyasından esinlenerek tasarlanmış rengarenk sarkıt modelleri, gün ışığını andıran ışığıyla tekli avize modelleri çocuk odaları için ideal. Çocuk odası için avize seçerken dikkat etmeniz gereken önemli nokta, çocuğun gözünü yormayacak, gün ışığına benzer tonda aydınlatma kullanımı olmalı. Aydınlatmanız aynı zamanda eğlenceli oyun saatlerinin renkli kahramanı da olabilir. Çocuğunuzun sevdiği bir süper kahraman ya da çizgi film karakterleri ile bezenmiş bir avize, aydınlatmanın yanı sıra neşeli oyun saatlerinin işlevsel arkadaşı haline gelebilir.

Bu bilgiler ışığında, evinizin özelliklerine en uygun avizeyi seçmek için Koçtaş’ın zengin seçeneklerinde bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Aksesuardan mobilyaya eviniz için aradığınız her şeyi Koçtaş’ta bulabilir; güvenilir online alışveriş keyfini yaşayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website