Bir ay daha bitti. Umarım harika bir ay olmuştur sizin için.

Mayıs ayına dair küçük, ama içi dolu bir yayın bırakmak istedim. Aslında bu fotoğrafları instagram hesabımda da görmüş olabilirsiniz. Fakat orada paylaştıklarım üzerine uzun uzun konuşmaya imkan olmuyor. Deli gibi bir akış var orada. Burası nispeten daha sakin…

Her yeni seneye girerken bir liste vardır ya kafanızda. Bu yıl kendim için, hayatım için şu kararları alıyorum dersiniz. Ben bunu her ayın ilk günü, ve hatta her hafta başında tekrarlarım kendime. Eksik bıraktığım ne varsa hayatıma eklemeye çalışırım bir gayret. Bazen olur, bazen olmaz. En sık tekrarladıklarımdan bir tanesi daha fazla okumak. İlgimi çeken her alanda. Bu sıralar merakım yemek kitaplarına. Elimdeki kitap dışında bir kitabım daha var ilginizi çekeceğini düşündüğüm (İçinde kahvaltı ve beş çayı tarifleri var çok bilindik bir pastaneye ait) Onu da kısa zaman sonra deneyip yorumlamış olurum.

 

Elimdeki kitap ”Hayat Zayıflarken de Güzel” bir yemek kitabından ziyade bir diyet kitabı.

İçinde unsuz şekersiz tarifler var ve her tarife ait bir çizim. Bu çizimler kitabın yazarı Emel Başdoğan’a ait. Ben  internet üzerinden sipariş vererek satın aldım bu kitabı, fakat size tavsiyem ilk bulduğunuz kitapçıda açın inceleyin. Yazım diline hayran kalacaksınız. Hikaye kitabı okur gibi okutuyor bu kitap kendini. Tarif altlarında zorluk derecesi yazar hani görürsünüz, karşısında yıldızlar olur. O yıldızların boyalı olduğunca zordur tarif. Bu kitapta durum farklı.

Tariflerin altında zorluk derecesinin karşısında

”Yumurta kırmayı biliyorsanız yaparsınız’‘ ,

”Türk kahvesi yapmaktan daha kolay’‘ gibi nitelemeler var mesela 🙂 Öyle güzel ki.

 

Sade, gösterişten uzak, abartısız stiller en sevdiklerim..

Tam da bu özelliklere sahip bir marka tanıdım bu ay : Sadece Store 

Giyimden ev aksesuarına, yastıktan kokulu mumlara kadar geniş bir ürün grubu var. Eğer benim gibi sadelikten hoşlanıyorsanız, ürünlerini incelemenizi özellikle tavsiye ediyorum..

Bir diğer ev dekorasyon ürünleri tavsiyem ise Kuver Home. Yine instagram sayfasında markaya ait ürünler mevcut. Ve oldukça makul fiyatlı.

Mayıs ayı anneler günü vesilesi ile, benim gönlümde taht kurmuş bir isim Mia Fiorista! İstanbul’da mağazasında bu tutkuya sahip herkes için harika etkinlikler düzenliyor Pınar hanım. Çiçeklere ilgisi olanlar muhakkak gidip tanışmalı! Online sipariş de verebiliyorsunuz siteden ayrıca:

www.miafiorista.com

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website