İnşaat, mimarlık ve iç mimari dekorasyon sektöründe 20 yıldır hizmet veren Pozitif Mimarlık, EvimiTasarla.net sitesi üzerinden kullanıcılarına iç mimarlık ve dekorasyon hizmeti sunuyor. Ev dekorasyonunu değiştirmek ya da evin sadece bazı yaşam alanlarını yenilemek isteyenler, sisteme girerek kişisel dekorasyon stillerini oluşturuyor ve kapsamlı rehberlik hizmeti alıyor. İlgi gören bir platform olan EvimiTasarla.net, sektöründe bir ilk olarak fark yaratıyor.

EvimiTasarla.net, projelendirme ve uygulama, özel imalat, butik çalışma ve kişiye özel tasarım alanında edindiği 20 yıllık deneyimi online platforma taşıyarak kullanıcılara iç mimarlık ve dekorasyon hizmeti sunuyor. Geniş kitlelerin kolaylıkla iç mimarlık danışmanlığı almasını sağlayan EvimiTasarla.net, kişilerin kendi tarzlarına uygun, yaşam alanlarının ölçüleriyle uyumlu, doğru yerleşim planına sahip tasarım anlayışına erişimini kolaylaştırıyor. EvimiTasarla.net ekibi, işinin uzmanı, tecrübe sahibi ve yeni trendlere hakim iç mimarlardan oluşuyor.

En kolay iç mimarlık hizmeti

Sitenin kurucuları Ebru Tamer ve Banu Hatipoğlu, EvimiTasarla‘yı iç mimari ve dekorasyon çözümlerini herkes için ulaşılabilir kılmak, yoğun iş ve aile yaşamı olan bireylerin hayatını kolaylaştırmak amacıyla kurduklarını belirtiyor. Tek bir dijital platform altında tüm iç mimarlık çözümleri ve dekorasyon trendlerini bir araya getirerek tercih yapmayı kolaylaştırdıklarını ifade eden Tamer ve Hatipoğlu, dijital platformun arkasında profesyonel ve deneyimli bir ekibin çalıştığını kaydediyor.

Sitenin kurucuları, iç mimarlık ofislerinden farklı olarak tek bir yaşam alanı için bile hizmet verdiklerini kaydederek, şunları belirtti: “Hizmetimizi öncelikle sadece konutlardaki yaşam, çalışma ve uyuma alanlarıyla sınırladık. Örneğin şu anda salonunuzu dekore etmek istediğinizde, izlemeniz gereken yol ya saatlerce mağazaları gezip size önerdikleri ürünleri bir paket olarak almak ya da ayrı ayrı yerlerden tek tek ürünleri seçerek bunların bir arada nasıl duracağını hayal etmeye çalışmak. Bunların dışında nasıl bir aydınlatma, hangi perde, hangi aksesuarlar, duvarların rengi ne olmalı konusunda yalnızsınız. Konu tek bir mekan olduğunda bir iç mimarlık ofisine de gitmeye çekinebilirsiniz. Zaten iç mimarlık ofisleri de genellikle tek bir mekan için hizmet vermek istemezler. Ya çalıştığınız için tüm bunlarla hafta sonlarınız ziyan olur, ya vaktiniz vardır ve hafta içi de müsaitsinizdir ama nasıl yapacağınız konusu sizi çok gerer. Bu noktada müşteriler bize ulaşırlarsa, profesyonel bir iç mimarlık ofisinden kişiye özel tasarım paketini uygun fiyata alma şansına sahip olurlar. Kendi belirledikleri bütçeye uygun ürünlerle oluşturulmuş listenin alışverişlerini kolaylıkla yaparlar.

 

 

EvimiTasarla.net nasıl doğdu?

Tamer ve Hatipoğlu, EvimiTasarla.net fikrinin nasıl doğduğu hakkında şunları söyledi: “Günümüzün hızlı hayat akışında insan kaynaklı işgücü ve zaman her geçen gün daha çok değerlenmekte ve pahalılaşmakta. Modern çağın insanı hizmete zahmetsizce ulaşmayı tercih ediyor. Hemen hepimiz artık bir ayakkabıyı ya da elbiseyi hiç denemeden online mağazalardan satın alıyoruz. EvimiTasarla.net de bu fikirden hareket ederek ortaya çıktı. ‘Profesyonel bir iç mimarlık müşteriyle hiç karşılaşmadan online hizmet verilebilir mi‘ sorusuna cevap aradık ve geliştirdiğimiz bu modelle cevabını verdiğimizi düşünüyoruz. Günümüz gençleri kendi ihtiyaçları için bile bu zamanı vermek istemiyor ve her türlü işlerini online çözmeye çalışıyor. Ulusal ve uluslararası araştırmalar online alışverişin her geçen gün ne kadar çok arttığını ve yakın bir gelecekte varacağı noktayı gösteren projeksiyonlar sunuyorlar. Bunlar incelendiğinde artık online hizmet ayağı olmayan bir sektörün ayakta kalmasının mümkün olmadığını görüyoruz. İç mimari hizmeti verdiğimiz için bu işi yarınlara nasıl taşıyabileceğimizi düşünerek araştırmalar yaptık ve özellikle ABD’de bu işin zaten yaygın bir şekilde varolduğunu gördük. Biz de kendi insanımızın kullanım alışkanlıklarına göre bu iş modelini geliştirdik.

 

 

Hayal gibi yaşam alanları

EvimiTasarla.net’den hizmet almak için öncelikle pratik bir yöntemle projeyi tanımlamak gerekiyor. İlk olarak dekore edilecek yaşam alanının basit bir krokisi çiziliyor. Mükemmel çizim ve iyi orantılar gerekmiyor. İkinci adımda kroki üzerinde odanın ölçüleri, kapı, pencere ölçüleri ve sabit mobilyaların yeri gibi bilgiler belirtiliyor. Üçüncü adımda ise odanın her köşesi fotoğraflanıyor.

Sonrasında “stil galerisine“ geçiliyor. Stil galerisinde kullanıcılar yaşam alanı, yatak odası, çalışma odası ya da dış mekanlar için birbirinden farklı yüzlerce modern tasarım arasından kendi stillerine uygun seçimler yapıyor. Ancak dekorasyon dergileri ya da pinterest, instagram gibi farklı mecralardan stiller seçip göndermek de mümkün. Üçüncü ve son aşamada ise proje ve stil bilgileri site üzerinden EvimiTasarla.net’e ulaştırılıyor. EvimiTasarla.net’in uzman iç mimarları proje üzerinde çalışarak kullanıcıya “Sihirli Rehber“ adıyla bir kılavuz gönderiyor. EvimiTasarla.net‘i çok daha kolay kullanmak için sitede tanıtım videosu da yer alıyor.

 

 

Sihirli Rehber geliyor

EvimiTasarla.net’den kullanıcılara gönderilen sihirli rehberde projelendirme, 2D plan görseli, ölçülü plan, 3D görseller, ürün seçimi, esinlenme panosu, tasarımcı mektubu ve alışveriş listesi yer alıyor. İç mimarlık ve dekorasyon tasarımında salon ve ebeveyn yatak odası hizmet bedeli 990 TL, oturma odası, çocuk ve yatak odası hizmet bedeli 880 TL, antre, koridor, balkon, kış bahçesi, veranda ve teras hizmet bedeli ise 770 TL. Evle ilgili merak edilen tasarım önerileri ve basit mimari sorunlar için pratik çözüm önerilerinden ise ücret alınmıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website