Oturduğumuz/ yaşadığımız evde ev sahibi olmamak, bizi evde yapacağımız değişikliklerden çoğu kez alıkoyuyor. Duvarlarla dilediğimiz gibi oynayamıyoruz, ve bize mobilyaların yer değişikliğinden başka seçenek kalmıyor. Oysa bir çok farlı fikirle yaşadığınız evi güzelleştirmek mümkün.

Peki nasıl?

Öncelikle kiralık tuttuğunuz evi güzelleştirmeye duvarları dilediğiniz bir renge boyayarak başlayabilirsiniz. Bu size hem daha temiz bir ev sağlayacak, hem de motive olmanıza yarayacak.

Duvarlar bitti ise, musluk başlıkları, prizler değiştirilerek de eve yeni havası verilebilir.

Evdeki en büyük değişikliklerden biri ise mevcut dolap kulplarını çıkararak, bir yerde muhafaza edip, yerlerine size hitap edenleri takmaktır. Kulpların değişmesi minik bir değişiklik gibi gözükse de, sonuç sizi oldukça şaşırtabilir. (Zara Home kulp konusunda oldukça fazla seçeneğe sahip bir mağaza, bu arayıştaysanız muhakkak göz atın)

Duvarlara zarar vermeden de çerçeve/tablo asmak mümkün. Bunun için yapı marketlerde çok sayıda seçenek var. Ne kadar uzun süre duvarda kalsa da, boyasını almadan çıkartılabilen, macun kıvamında asma aparatlarını tercih edebilirsiniz.

İyi bir aydınlatma evi en güzel gösteren detaylardan. Evinizde kullanacağınız büyük fenerler hem yaşadığınız ortama şıklık katar, hem de evdeki hoşa gitmeyen bir çok kusurun da kapatılmasını sağlar. Dilerseniz salonda, dilerseniz antrede fenerler kullanarak, büyülü bir atmosfer yakalayabilirsiniz.

Kirada isek, duvara sabitleyebileceğimiz, çakabileceğimiz eşyalar yerine, evden çıkmamız gerektiğinde yanımızda götürebileceğimiz eşyalara yönelmek daha doğru. Vestiyerinizi bu şekilde tercih ederek bir çok amaçla kullanım sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website