Tüm güzellikleriyle cam fanusun içinde solmadan ilk günki halleri ile durabiliyorlar. Evet solmayan güllerden bahsediyorum! Peki bu işin sırrını bir de Rose in Paradise markasını hayata geçeren Zeynep hanımdan dinlemek ister misiniz?

 

”Her zaman çiçek sevdalısı olmuşumdur.

Arkadaşlarıma kolaylık oluyordu aslında, doğum günlerinde bir buket çiçek beni mutlu etmeye yetiyordu.

Tabi çiçek sevdam sosyal medya hesaplarıma da yansımıştı. İstanbul’daki çoğu kaliteli çiçekçilerden haberdardım ve aynı zamanda yurtdışındaki hesapları da takip ediyordum.

Bir gün rastladığım “Preserved Rose” resmi beni kendine aşık etmişti. Sonrasında gördüğüm cennete yaraşır güzelliğin aynısını aramaya başladım(niyetim anneme doğumgününde almaktı). Kaç yere sorduysam hep aynı maalesef.. cevabını alıyordum. Sonrasında gözlerimde beni tanıyanların iyi bildiği parıldamalar başladı… Neden ben yapamıyım? Kendi çiçeğimi kendim tasarlayabileceğim fikriyle soluğu kimyager olan ablamın yanında aldım. Ona nasıl yapabieceğimi sordum. Ablam tek başıma bir gülü dondurmak için gereken kimyasal işlemi yapamayacağımı söyledi ve bu noktada bir fikirle başlayan hikayem ilk filizlerini verdi

Bulduğum tüm “Preserved Rose” üreticilerine mail attım, ve aradığımı buldum..

Bir çok firmadan aldığım yanıt hep aynıydı. Güller yalnızca şoklanmak için özel olarak üretilen ve -40 derecede dondurulan güllermiş. Dondurulma işlemi tamamlanınca havayla temaslarını engelleyen özel bir kimyasal ile kaplanıyor ardından da birçok işlemle kalıcı güzelliğe kavuşuyorlarmış. Artık gülleri yapamayacağımı ama en azından nasıl temin edebileceğimi biliyordum.

Geriye yalnızca tasarımlamanın eşsz hazzı ve inceliklerini katmak kalıyordu.. Başında saatler geçiyor ama benim için bir AN gibi hissediliyor. Sonucunda etrafımdaki insanların takdirleri, alan müşterilerimin memnuniyetleri beni daha da motive ediyor.

İş sadece tasarım yapmakla bitmiyor tabi, reklamcılık, sosyal medya hesabı yönetmek, teslimat tedarik zaman planlaması yönetmem gereken sayısız krizle karşılaştım.

Tüm engellerin, zorlukların ardından yapmaktan keyif alacağım, zevkli bir iş sahibi oldum.

Şimdi ise; başka kadınlara da gelir kapısı oluşturabilecek kadar büyümenin ve güllerimin ününü dünyaya duyurmanın hayalını kuruyorum.”

 

 

Rose in Paradise web sitesine ulaşmak ve alışveriş yapmak için TIK TIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website