Baharın enerjisini evinize yansıtmak, yenilenmek canlanmak şu sıra hepimizin ortak düşüncesi. Peki nasıl, ve nelere dikkat ederek bahar kokulu bir ev dekore edebiliriz? Gelin birlikte inceleyelim:

  • Öncelikle başlıkta da söylediğimiz gibi köklü bir değişiklikten değil, minik dokunuşlardan bahsediyoruz. Yani mevcut olanı iyileştirmek ve güzelleştirmek öncelikli hedefimiz. Öyleyse işe evdeki fazlalıklardan kurtularak başlayabiliriz. Kışlık yazlık değişiminde yada temizliğe başlamadan hemen önce, artık kullanmak istemeyeceğiniz her şeyi poşetleyin ve evden gönderin.
  • Eve baharı getiren en önemli öğe çiçekler. Canlı bitkiler, kuru dallar hepsi size enerji verecek ve evinizin havasını bir anda değiştirebilecek detaylardan. Bahar kokulu bir ev hayali kuruyorsanız bir demet frezyayı vazoya koyun ve salonunuzun en görünür yerine yerleştirin. Dönüp dönüp bakmak isteyeceksiniz, ve çok mutlu hissedeceksiniz emin olun.
  • Baharın canlılığını tazeliğini ve neşesini evimize taşımaya yardımcı olabilecek bir diğer unsur ise renkli minderler ve koltuk örtüleri. Minder kılıflarınızı değiştirerek ve salonunuza bir anda bahar havası estirebilirsiniz.

Mumların verdiği etkiyi de unutmamak gerekiyor. Aydınlatma ve ışık kaynakları bir eve ruh katan detayların en başında gelenlerden.

Çerçevelerdeki fotoğrafları sizi mutlu eden renkli cıvıl cıvıl fotoğraflarla değiştirerek de bu etkiyi salonunuza taşıyabilirsiniz.

Bahar mevsimi bizi aşağı çeken herşeyden (manevi hissiyatımız da dahil) kurtulmak hafiflemek iyi hissetmek istediğimiz mevsim. Evinizde sizi ağırlaştıran ne var? Halılar mı, yoksa kalın perdeleriniz mi? Dilerseniz bunları kaldırarak da bir hafiflik yaratabilirsiniz.

Tek bir yeni eşya bile satın almadan evinizin havasını tamamen değiştirmenin bir diğer yolu da mobilyaların yerlerini değiştirmek! Özellikle oturma odasında yapılan değişimler, dekorasyonu yeniden yaratan ve odaya nefes aldıran bir çözüm!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website