Senin ev kokun hangisi

Koku, beş duyu organımız içinde bilinçaltına etki eden tek duyumuz. Diğer bütün uyarıcılar bilinçaltımızın duvarına takılırken; kokular limbik sistemimizi direkt uyarıyor. Eğer kokuları doğru kullanmayı bilirsek, ruh zihin beden dengemiz için bize güç verdiği bir gerçek.

Her mekanın kendine has bir enerjisi vardır. Nefes aldığımız alanları, sevdiğimiz ve bize iyi geleceğine inandığımız kokularla temizlediğimizde kendi enerjimizi de yükseltmiş oluyoruz. Yani mekana sinen koku, bireylere de sirayet etmiş oluyor.

Evimizin enerjisini koku ile temizlemek mümkün. Peki sizin ev kokunuz hangisi? Hangi duygularımızı harekete geçirmek için, hangi kokuları seçmeliyiz biliyor musunuz?

 

Sakinleşmek, rahatlamak, gevşemek, kolayca uykuya geçmek için LAVANTA;

Ruh/ beden/ zihin dengesi, odaklanma, canlanma, dikkati toplama için GREYFURT,

Hedefine ulaşma gücü, kararlılık için PAÇULİ,

Mutluluk için BERGAMOT,

Dişil enerjinizi dengeye getirmek için YLANG-YLANG aromalı kokuları tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/opt/alt/php52/usr/share/pear/sidebar-bottom.php) is not within the allowed path(s): (/home/zzeynep:/usr/lib/php:/usr/php4/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/php4/lib/php:/tmp) in /home/zzeynep/public_html/wp-content/themes/MalotinoMag/single.php on line 29

Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/opt/alt/php52/usr/share/php/sidebar-bottom.php) is not within the allowed path(s): (/home/zzeynep:/usr/lib/php:/usr/php4/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/php4/lib/php:/tmp) in /home/zzeynep/public_html/wp-content/themes/MalotinoMag/single.php on line 29

Zeynep kimdir?

Sosyal Medya’da..

İnstagram’da Zeynepin Evi

Bebekle Gidilebilecek En İyi Oteller

Ev Dekorasyonu

Bebek Odası Dekorasyonu

Ev Dekorasyonu Online Alışveriş Siteleri

Anne/ Bebeklere Yönelik Alışveriş Siteleri

Aydınlık ve parlak fotoğraflar çekmenin püf noktaları

Ev Turu

Tatlısız Olmaz…

Doğum Günü Parti fikirleri

Ankara’da Hayat (Gezi rehberi )

Arşivler

Kategoriler

Turhost