Yada şöyle söylemeliyim;

Keşke bitmeseydi diyebileceğiniz, çok seveceğiniz 4 güzel kitap. Çok açık vermeden biraz konularından bahsedeyim ister misiniz?

Uzun süredir elime roman alamıyorum. İstiyorum ki artık, okuduklarım bana, hayatıma bir şey katsın, farklı bir bakış açısı kazandırsın.. Çoğu insan kişisel gelişim kitaplarında yazanların, sadece kağıt üstünde kaldığını, pratikte hiçbir işe yaramadığını, gerçek hayatın öyle kolay olmadığını düşünür. Ben bu düşüncede değilim. Belki başaramıyorsunuz. Belki yeni davranış edindirmede birden etkili olmuyor. Ama kesinlikle yer ediyor düşüncelerinize. Artık her yeni deneyiminizde aklınıza okuduğunuz o satırlar geliyor. Ve çoğu zaman da şaşırtıyor. Özetle iyileştiriyor. İşte tam böyle bir kitap ”Artık Biliyorum” öyle çok altı çizili cümlesi var ki. İnce olduğundan kısa sürede bitiyor ve kısa yazılar olduğundan her an her yerde okuyabilirsiniz. Seveceğinize eminim, bu yüzden gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.

Daha adıyla insanı kalbinden vuranlardan. Kimi kitapların kapağı, kimisinin adı aldırır kitabı. Bu benim için 2. gruba girenlerden biri. İyi ki almışım. İyi ki okumuşum.

Öncelikle temelde kişisel gelişim kitabı olmasına rağmen, anlatımı romanlaştırılmış. Bir hikaye içinde alttan alttan veriyor yazar mesajlarını. Bir yolculuğun içinde buluyorsunuz bir anda kendinizi. Ayrıca, asla böyle bir son beklemiyordum okurken fakat hoşuma da gitti. Başından sonuna mutluluğu arama çabanıza katkı sağlayacağını söyleyebilirim. Muhakkak okuyun!

 

Gazetelerin köşe yazılarını okumayı seviyorsanız, bu kitabı da çok seveceksiniz.. Tespitler çok sağlam, çok yerinde. Cümleler nokta atışı. Yine yormadan/ sıkmadan okuyabileceğiniz çerez gibi bir kitap arayışındaysanız bu kitaba şans verebilirsiniz.

 

Ece Temelkuran/ İyilik Güzellik:

Kitabın ana teması bu aslında. Tıpkı adı gibi. İyilik güzellik. Kitaptaki bölümler/hikayeler hep bu tema üzerine kurgulanmış. ”Bütün iyiler biraz küskündür” ayarında bir kitaptı.  Yine köşe yazıları okumayı sevenlerin hoşuna gidecektir 🙂

 

DAHA ÖNCE NELER OKUDUM GÖZ ATMAK İSTERSENİZ TIK TIK

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website