Ev Turunda bu hafta; fotoğraflarına bakarken deniz kokusu duyduğum, ferah, aydınlık bir ev var.. İnsana, kurulu düzeni terk edip, bir sahil kasabasına yerleşme hayali de kurduruyor aynı zamanda 🙂 Kimden bahsettiğimi anladınız değil mi.. Sahildeki Evi, bir de ev sahibi sevgili Ayşegül abladan dinleyelim mi ?

 

Seni biraz daha yakından tanıyabilir miyiz?

İstanbul’da finans sektöründe çalışırken kendimi biraz erken emekliye ayırdım ve sekiz yıl önce o zamanlar küçücük olan köpeğimiz Hera’yı da alıp Datça’ya taşındık.. Sonra ailemize Datça’dan üç kedi daha katıldı ve şimdilerde altı kişilik Kocaman bir aile olduk😀😀

 

 

 

Evini kısaca anlatabilir misin? Nasıl bir ev hayal ettin dekore ederken?

Evimiz deniz kenarında bir site içinde yer alıyor.. Pek çok yazlık ev gibi kışın konforlu yaşamaya çok çok uygun değildi.. Burada yaz kış yaşamaya karar verince Dekorasyon dan önce kış konforumuzu sağlayacak ısınma, yalıtım gibi yapısal değişiklikleri hallettik.. Dekorasyon da ise bizim için en önemli olan şey her alanı kullanabileceğimiz rahat ve sıcak bir ortam oluşturmaktı..

Evinde seni en mutlu eden yer neresi?

Aslında her bir köşesini ayrı ayrı seviyorum ama en mutlu olduğum yer balkonlar sanırım.. Kışın camekanla kapatıp kocaman bir oda haline getirdiğimiz büyük balkon, yazları ise neredeyse tüm zamanı geçirdiğimiz açık balkon..

Alışverişte en sık hangi ev/yaşam mağazalarını ziyaret edersin?

Datça’da alışveriş merkezlerine çok uzağız.. Dolayısıyla alışverişlerimin çok büyük bir kısmını internet üzerinden yapıyorum.. Mudo, Yargıcı, Evim Hayatım, Gittigidiyor ilk anda aklıma gelenler..

Şuan bir usta gelse, ondan öncelikle evde nereyi düzenlemesini yada yenilemesini isterdin?

Sen bana bu soruları ilk gönderdiğinde cevaplasaydım, kesinlikle mutfağımın yenilenmesi derdim.. 😀😀Ama senin mailinin hemen sonrası uzun bir tadilata girdik ve şu anda yepyeni çok sevdiğim bir mutfağım var.. Şimdi sırada banyo var..

Evdeki olmazsa olmaz 3 şeyini sorsam?

Her mevsim taze çiçekler, yığın yığın okunacak kitaplar, tüylü çocuklarım 😀😀

 

Asla tarzım değil dediğin dekorasyon stili ne? 

Aslında asla tarzım değil dediğim bir dekorasyon stili yok.. Özellikle instagram sayesinde her stili kendi tarzına, yaşamına, çevresel koşullarına uydurmuş harika evleri görme şansımız oluyor.. Önemli olan hangi stil olursa olsun sizi yansıtan, özgün bir ev dekore etmek..
Bir evi ev yapan nedir sana göre?
Kesinlikle içinde yaşayanlar..

Seni nerelerden takip edebiliriz?
İnstagram’da ve Facebook ta Sahildeki Ev isimli hesaplardan.. Bir de tabii artık çok ihmal ettiğim Sahildeki Ev isimli bir bloğum var..

3 thoughts on “Ev Turu; Sahildeki Ev

  1. Muhteşem olmuş Ayşegül Hanım’ın evinin kapılarını bir de Ev Turu köşesi için açması. Tekrar tekrar okunacak, ilham alınacak bir yazı. Emeklerinize sağlık…

  2. Her sabah uyandığımda ilk baktığım yer Sahildeki ev ve Sebusdogada her iki ev ve içindeki dostlar olmadan gün geçmez.Hayatimiza kattıkları renk için teşekkür ediyorum kendilerine sizi de tebrik ederim Zeynep hanım bu güzel yazı için.Bazen su ekranın Çin’den gecebilsem Ares, Hera,Hestiya,Tipitip ve diğer evinizdeki Hardalimizi mincirsam da gelsem dediğim inanın coktur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website