Koltuk kumaşı seçerken nelere dikkat edilmeli?

Yeni bir koltuk takımı satın alacaksınız yada mevcut koltuklarınızı yeni bir kumaşla kaplatacaksınız. Hiç şüphesiz; kumaş kalitesi en öncelikli konulardan biri. Çünkü kumaşınızın kaliteli olup olmadığını, ne yazık ki kullanmadan anlamamamız çok zor. Peki satıcıdan özellikle öğrenmemiz gerekenler neler?

Kumaş leke tutuyor mu?

Bu soruya hiç kuşkusuz alacağınız cevap: ”Leke tutmaz” olacaktır. Tedbiri elden bırakmamakta fayda var. Hangi kumaş türleri leke tutar? Hangileri temizlendiğinde çıkar bilmekte yarar var. Hiçbir şekilde leke tutmayan kumaşın kolay temizleme yöntemleri ile hijyeni sağlayabilirsiniz. Kumaşın sık dokusu, dökülen sıvıları emmeden akmasını sağlar. Tay tüyü kumaş türü, hiçbir şekilde lekelenmemektedir. Ayrıca anti bakteriyel özelliği sayesinde evinizde hijyeni tam olarak sağlayabilirsiniz.

 

Eğer seçtiğiniz kumaşı uzun süre kullanmak istiyorsanız, sık dokunmuş olmasına dikkat etmelisiniz. Bu tip kumaşlar daha geç alev alır, temizlemesi kolaydır ve hatta bazı kumaşların kendini koruma özelliği vardır. Son yıllarda hayatımıza giren nano teknoloji, bu alanda da etkin çözümler sunmaya başladı.

 

 

Kumaşın sağlamlığını ve yıkanabilirliğini de göz önüne almalısınız. Seçtiğiniz kumaşlar ışığa karşı dayanıklı, çabuk solmayan ve temizlenmesi kolay olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/opt/alt/php52/usr/share/pear/sidebar-bottom.php) is not within the allowed path(s): (/home/zzeynep:/usr/lib/php:/usr/php4/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/php4/lib/php:/tmp) in /home/zzeynep/public_html/wp-content/themes/MalotinoMag/single.php on line 29

Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/opt/alt/php52/usr/share/php/sidebar-bottom.php) is not within the allowed path(s): (/home/zzeynep:/usr/lib/php:/usr/php4/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/php4/lib/php:/tmp) in /home/zzeynep/public_html/wp-content/themes/MalotinoMag/single.php on line 29

Zeynep kimdir?

Sosyal Medya’da..

İnstagram’da Zeynepin Evi

Bebekle Gidilebilecek En İyi Oteller

Ev Dekorasyonu

Bebek Odası Dekorasyonu

Ev Dekorasyonu Online Alışveriş Siteleri

Anne/ Bebeklere Yönelik Alışveriş Siteleri

Aydınlık ve parlak fotoğraflar çekmenin püf noktaları

Ev Turu

Tatlısız Olmaz…

Doğum Günü Parti fikirleri

Ankara’da Hayat (Gezi rehberi )

Arşivler

Kategoriler

Turhost