Kış mevsiminde zamanımızın büyük çoğunluğu evde geçiyor. Günler kısa hava da soğuk olunca, bir çok aktivite için en uygun yer evimiz oluyor.

Bu mevsimin battaniye altında bir an evvel bitişini bekleyerek değil, dolu dolu enerjik geçmesini isterseniz işte önerilerim 🙂

  1. Evde farklı projeler geliştirmek için en verimli mevsim diyebiliriz kış mevsimi için. Dışarıdan topladığınız çam kozalaklarını boyayarak hem güzel vakit geçirmiş, hem de kış dekorunuza da katkı sağlamış olursunuz.
  2. Kağıt işlerini seviyorsanız, kağıttan kar tanesi yada melek yapabilir ve camlarınızı bunlarla süsleyebilirsiniz.
  3. Yaz boyunca okuyamadığınız kitapları okumanın, yada izleyemediğiniz filmleri izlemenin tam zamanı! Uzun kış geceleri bunun için var!

4. Evi yuva yapan detaylardan biri de mutfaktan tüm eve yayılan kek/ kurabiye kokusu. Sıcak çayınızın yanına, daha önce hiç denemediğiniz tarifleri denemeye ne dersiniz?

5. Sıcak bir kış akşamı, salep yada sıcak çikolata için en uygun zaman

6. Uzun akşamların tadı arkadaş sohbetiyle çıkar! Eve arkadaşlarınızı davet ederek hem çok keyifli bir akşam geçirebilir, hem de yeni oyunlar deneyebilirsiniz!

 

7. Ne zamandır aklınızda olan, ama bir türlü vakit ayıramadığınız bir hobi edinin! Örneğin resim yapmak gibi, örgü örmek gibi, cross stich gibi..

8. Yılbaşına sayılı günler kala, bu günlerde kendinize bir kapı çelengi hazırlamaya ne dersiniz? Malzemeleri toplamak için çevrenize daha dikkatlice göz atmanızı tavsiye ederiz!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website