Her sezon farklı bir stili öne çıkaran tasarımcılar bu yıl, her şeyden bir parça stilini benimsemiş gözüküyor. Öyle ki retro, iskandinav, vintage.. Tek bir stile bağımlı değiliz. Bu yılın ev modasında trendler de iç içe geçmiş durumda!

Peki bu yıl hangi stilleri daha çok göreceğiz birlikte göz atalım.

Modadan dekorasyona her iki alanda fazlasıyla öne çıkan iki kumaş türü var. O ikisi de kadife ve ekose. Gözünüzü her çevirdiğiniz yerde onlara rastlamanız tesadüf değil. Geçmişin en sevilen desenlerinden ekose ve piyedepul deseni bu sezon hemen her yerde karşımıza çıkıyor. Bir diğer deyişle tarih tekerrür ediyor.

Kadife hem şık hem asil kumaşlardan. Fakat kadifeyi kullanırken dikkatli davranmak şart. Eğer yaşam alanınız yeterince büyük değilse, bu kumaşı küçük ölçekli dekoratif öğlelerinizde kullanmakta fayda var. Kırlentler, puf yada berjer gibi..

 

Koyu renk mobilyalar ise bu sezona damgasını vuranlardan. Koyu renk mobilyalar konusunda da uyarmak isteriz. Renkler ne kadar koyulaşırsa, alan o denli gözünüzde küçülecektir. Bu yüzden dekore ederken renk seçiminde dikkatli olmak gerekir.

Yine geçmişten izler taşıyan zamansız parçalara ev dekorasyonunuzda yer verebilirsiniz. Eski ve yeniyi harmanlayarak hoş bir atmosfer yakalamak mümkün.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website