Son dönemde adını sıklıkla duyduğumuz bir kavram Hygge..

Kelime anlamı huzur,mutluluk, sıcaklık, rahatlama anlamlarına geliyor. Dünyanın en mutlu insanları sıralamasında birinciliği kimseye kaptırmayan Danimarkalılar tarafından hayata geçirilmiş ve şimdilerde oldukça popüler. Peki nedir bu stil diyecek olursanız hayatın koşturmacası içinde, kendinize ayırdığınız mutlu anlar diyebiliriz. Arkadaşlarınızla uzun bir akşam yemeği, şömine karşısında ayaklarınızı uzatıp bir kitap okumak, battaniyenizin altında kıvrılıp sıcak çikolatanızı yudumlamak, bitkilerinizle konuşmak hepsi birer örnek..

 

Hygge stili dekorasyonun aksesuara gösterişe ihtiyacı yok. Az eşya, sade bir dekorasyon, yanan bir kaç mum sıcaklık hissi veren tekstil ürünleri bu ortamı sağlamak için birebir. Hygge stiline göre hayattan biraz uzaklaşmanız, kendi mutluluk anlarınıza odaklanmanız gerekiyor. Bu ortam size bunu fazlasıyla sağlıyor.

 

 

 

2 thoughts on “Dekorasyonda ”Hygge” stili.. Nedir, nasıl yapılır?

  1. Sevgili Zeynep Hanım,
    Çok güzel görsellerle desteklemişsiniz, keyifle okuduğumu söylemek istedim:) Tatlı, mutlu, çok güzel bir gün
    dilerim.

    Sevgiler,
    Elif Osmanoğlu

  2. Çok güzel bir yazı olmuş, hygge kesinikile benim en sevdiğim stilim aynı zamanda iskandinav yaşam tarzımdır. Artık Türkiye’de popüler olduğu için çok mutlu oldum, sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website