Şehir hayatının yoğunluğundan sıkıldıkça, doğaya sığınıyoruz. Yüklerimizi arkamızda bırakıp kendimiz ve ailemizle baş başa kalacağımız sakin, sessiz kozalar arıyoruz kendimize. Tüm stresi geride bırakıp, yeşilin koynunda birkaç gün nefes alabileceğiniz, dinlenebileceğiniz, yenilenebileceğiniz bir kaçışa ihtiyaç duyanlarsanız; Abant Lotus tam size göre.. Burası yeşilin koynunda harika bir konumda. Alabildiğine çam manzarası, nefis bir doğanın da tam ortasında.

Doğası, konumu, sakinliği, modern mimarisi; bir dekorasyon tutkunu olarak beni ilk cezbedenlerden..

Kahvaltısındaki yöresel lezzetler, tarif edilemeyecek türden, özenli sunumları muazzam; sırf kahvaltısı için bile gelinebilir buraya!

İlgili ve güleryüzlü personeli, sıcak iletişim ise bir otelde en çok istenenlerden. Bazı oteller size müşteri değil, misafir olduğunuzu hissettirir. Lotus da onlardan biri.

Otelin dekorasyonuna hayran kaldığımı en başta belirtmiştim. Ahşabın sıcaklığını hissettiren minik kütükler, yerdeki halı, sıcacık şömine, zarif aksesuarlar.. Size huzur veren detaylar bastığınız, baktığınız, dokunduğunuz her yerde 🙂

Ayrıca otel çevresinde çok keyifli bir bahçeleri var (altta) Fakat hava maalesef müsaade etmedi. Yazın burası ve kahvaltı sonrası arka taraftaki önünden dere geçen, hamaklı kısmı yeniden görmek için gelmek şart..

Biraz da odalarından bahsedelim..

Toplamda 27 odalı bir otel burası. 21 odası (küvetli ve tam camlı) ana binada, 6 odası köşk binada (jakuzili ve şömineli odalar bunlar)

Otelde oda + kahvaltı konsepti uygulanıyor. Fakat akşam yemeğinizi de yine otel içinde, Alakart Restoranda tercih edebiliyorsunuz.

Otelde oda tercihinizi manzara yada iç dizaynına göre yapabiliyorsunuz. Benim favorim burası!

Yatak arkasında gizli bir giyinme bölümü, yatağın tam karşısında ise dinlenme bölümü var. Önünde alabildiğinde çam ormanı uzanıyor ve uyuma/ dinlenme bölümü birbirinden ayrılıyor.

Bayıldım!

Ve otelin en keyifli odalarından biri!

”Elite”

Hemen önünüzde uzanan alabildiğine orman manzarası (karlı iken hayal edin 🙂 , jakuzi, ve yatağın hemen sağında kalan kütüphane/ köşe koltuk okuma kısmı şahane!

Abant Lotus Otel, Bolu Merkeze 16 km, Abant Gölü’ne 15 km mesafede. Gelmişken çevrede göreceğiniz fazlasıyla doğal güzellik var 🙂

Detaylı bilgi için; otelin web sitesi hemen burada: www.abantlotusotel.com

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website