Evlerimize hem ruh, hem sıcaklık, hem de hayat katan detaylardan bir tanesi de yeşil bitkiler. Dört duvar arasında özlemini çektiğimiz doğadan bir parça görebilmek, yeşilin tonuyla huzur bulabilmek elbette çok kıymetli.

Bitkiler evdeki gürültüyü filitre  eder , parlamayı ve yansımayı önler, tozu tutar, ışığı kontrol altına alır ve havayı oksijen üreterek temizler. Huzuru ve ferahlığı hayatınızda bolca hissetmek isterseniz, beyaz ağırlıklı bir mekan oluşturup içerisine birkaç yeşil bitki serpiştirin. 

Peki yaşam alanlarınızda hangi yeşil bitkilere yer verebilir, onlara yer açabilirsiniz? Hangi bitkilerin bakımı oldukça kolay ve zahmetsizdir bilmek ister misiniz?

Afrika Menekşesi: Bakımı en kolay yeşil bitkilerden biridir. Ilık bir ortamda, aydınlık ama direkt güneş ışığı alan yerde mutlu olur. Toprağı kurudukça sulayın. Suyun çok soğuk olmamasına dikkat edin.

Barış Çiçeği: Fazla ışığa ve suya ihtiyacı yoktur. Toprağı kurudukça sulamanız yeterlidir.

Paşa Kılıcı: Neredeyse bakım gerektirmeyen, her yerde büyüyebilen bir bitkidir. Aynı zamanda da oldukça dekoratiftir.

Şeflera

Eğer evinizde uzun bir bitki yetiştirmek istiyorsanız şeflera, aradığınız bitki olabilir. Işığı seven, yapraklarına da su püskürterek bolca sulayabileceğiniz bir bitkidir. Bitkinin büyüyen ucunu koparmak gerekir ki gürleşsin, aksi takdirde tavana kadar uzayan, az yapraklı bir bitkiye dönüşür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website