Hepimiz zaman geçtikçe, trendler değiştikçe evimize büyük heveslerle aldığımız eşyalardan sıkılır, değiştirmek isteriz.

Fakat bu ne yazık ki her zaman için mümkün olmaz. Maddi olanaklar izin vermeyebilir, veyahut seçimleriniz sizi uzun vadede mutlu etmeyebilir. Bu kısır döngüyü yıllar geçip tekrar ve tekrar yaşamamak adına, bazı minik adımları takip ederek evlerimize yeni bir soluk getirmek mümkün.

Büyük harcamalar yapmadan, eve yeni bir mobilya almadan, mevcut olanlar üzerinde nasıl değişiklikler yapabiliriz göz atmaya ne dersiniz?

Kulplar: Çok çok minik dururlar, fakat etkileri inanılmazdır. Basit bir mobilyayı, şık bir kulpla bambaşka bir hale dönüştürebilmek mümkündür.Bu değişiklik size hep kullandığınız mobilyanızı, yeni almış hissiyatı yaşatabilir. Tv üniteniz, konsolunuz, dolap kapaklarınız yada şifonyerlerinizi elden çıkarmadan önce bir kez daha düşünün!

Kırlentleri değiştirmek: Koltuklardaki mevcut kırlentler zaman geçtikçe koltuğun bir uzantısı haline gelirler. Aklımıza onları değiştirmek pek gelmez, ve koltuğun kendisine odaklanırız bu yüzden. Aslında kırlentleriniz değişirse, koltuğun havası da bir anda değişir. Bir kaç renk ve desen, koltuğunuzu olduğundan bambaşka bir havaya sokabilir ve canlılık katabilir.

 

 

Çerçeve içlerini yenilemek: Mevsime uygun posterleri çerçevenizde duran eskileri ile değiştirmeye ne dersiniz.. Denemeye değer..

 

Dekoratif etki:  Unutmamak gerekir ki, ev dekorasyonunda yeniliğin anahtarı aslında minik detaylardan, ayrıntılardan geçer. Bu detayları fark etmek, müdahale etmekse oldukça mühimdir. Evinizdeki dekoratif düzenlemeye yeniden göz atın. Hangi objenin kalması, gitmesi veya değişmesi gerekiyor sizce? Belki onları farklı bir renge boyayarak yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website