Yastık; mekana farkındalık katan, bütünü tamamlayan dekoratif ögelerden bir tanesi. Bilinen bir gerçek var ki; her ürüne olduğu kadar, bir yastığa sahip olmak günümüz şartlarında oldukça çok kolay. Renk renk, desen desen, sezona uygun yastıklar hemen her yerde beğenimize sunuluyorlar.

Fakat ne yazık ki; görür görmez alma isteği uyandıran o yastıklar, spot ışıkları altında durduğu gibi, hayal ettiğimiz gibi, evlerimizde durmuyorlar. Spotlar, kumaşın kalitesini, boyutu, dikişi olabildiğince güzel kamufle ediyor ve bizler de kusursuz gözüken ürünleri satın alıyoruz. Bana göre BS Creation benzerlerinden bu noktada ayrılıyor. Size, gördüğünüzden daha güzel daha özenle ulaşıyor, ve kalitesi ödediğiniz her kuruşa değiyor.

 

Deyim yerindeyse tekstilin başkentinden, Bursa Kozahan’dan başlıyor üretim hikayeleri. Ama dilerseniz bir de markanın kurucularından Biray hanım ve Sezai Bey’in kızı Pelin hanımdan dinleyelim süreci;

Markamızın adı “BS creation”; “BS” annem “Biray” ve babam “Sezai”nin baş harflerinden oluşuyor. Annem ve babam 1980 yılında Bursa Koza Han’da tanıştıkları günden bu yana birlikte çalışıyorlar. Firma logomuzu Sezai Bey, Biray Hanım’la tanışınca çiziyor 🙂 “B” ve “S” harflerinin iç içe geçmiş hali.
Aslında BS’nin uzun bir hikayesi var ama kısaca kumaş üzerine çok renkli baskı ile başlayan üretimimiz, kendi bayan bluzu koleksiyonlarımızın ihracatı ile devam ediyor. 2000 senesine geldiğimizde ise kişiye ve mekana özel tekstil ürünlerinin tasarımı ve üretimi olarak şekil değiştiriyor. Malzeme bu noktaya kadar hep “kumaş” ve tutkumuz ise hep “tasarlamak ve üretmek”.
BS’nin ikinci kuşağı; yani ablam (Selin) ve ben (Pelin) üniversite okumak üzere İstanbul’a geldiğimizde BS de Bursa’dan İstanbul’a sıçrıyor. Bizler de mezun olup, çeşitli yerlerde bir süre çalıştıktan sonra BS bünyesinde çalışmaya başlıyoruz ve İstanbul ile birlikte, kumaş ile başlayan bu hikayenin kapsamı genişliyor…

 

 

Şuanda anahtar teslim olarak iç mimari ve dekorasyon hizmeti veriyoruz; mekanın tüm iç mimari tasarımı ve uygulamasını yapabiliyoruz. Bu aşamadan sonra ise mekanda yer alacak tüm sabit ve hareketli mobilyaların tasarımı ve üretimini gerçekleştiriyoruz. Aslında bir iç mimari firmasından bu noktadan sonra ayrılıyoruz çünkü tekstil üretimi kökenli bir firma olduğumuz için mekana uygun tüm tekstil ürünlerinin tasarlanması ve üretilmesini de kendi bünyemizde gerçekleştiriyoruz; yatak örtüleri, yastıklar, havlular, nevresim takımları ile mekan tamamıyla giyinmiş oluyor. Dekoratif objelerin seçimi konusunda da müşterimize destek veriyoruz. Bu bahsettiğim “BS creation, Creative Solutions” yanımız.
“BS Home” ise kumaş ile olan tasarlama ve üretme sevdamızın, online alışveriş ve kişiye özel sipariş olarak devam eden kısmı.
bs-home.com.tr“de satılan tüm ürünlerin üzerinde zaman harcıyoruz, farklı türde kumaşları, farklı dikim teknikleri ile bir araya getirerek, tasarım yönü kuvvetli, kaliteli, uzun ömürlü ürünler üretmeye çalışıyoruz. Şuanda sitede ağırlıklı olarak yastık bulunuyor. Zamanla havlu, nevresim takımı, pike takımları vb. ürünler de ekleyeceğiz. Fakat bu sitede özellikle başarmak istediğimiz çok geniş ve farklı bir yastık koleksiyonu sunmak. Tamamen yerli olan bu tasarım ve üretimlerimizi ülkemizi de tanıtacak şekilde dünyanın her yerine ulaştırmak. ”

 

BS Creation ürünlerini instagramda da takip edebilirsiniz 🙂

https://www.instagram.com/bs.creation/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website