Kır düğünlerinde, büyük yemek davetlerinde sizin de masa çiçeklerini hayranlıkla seyrettiğiniz olur mu?

Peki bu çiçeklerin bir benzerini (belki de çok daha güzelini) size evde yapma şansınız olduğunu söylesem ne düşünürdünüz?

Oldukça zor gibi görünen, fakat pratiğini çözdükten sonra iki üç adımda hazırlayabileceğiniz bir aranjmandan bahsedeceğim bugün 🙂

Tercihen misket limonlar kullanarak hazırlayacağınız bu aranjman için, ihtiyacınız olanlar iç içe geçmeli iki ayrı büyüklükte vazo, ve minik bir kase olacak. Hazırsanız, başlıyoruz.

Başlangıç için düzeneği hazırlamak gerekli. Bunun içinse, önce büyük bir vazonun içine en alta bir kase yerleştiriyoruz, etrafındaki boşluğa limon dilimlerini dizmeye başlıyoruz. Yeterince ilerlettiğimize emin olunca, ikinci bir vazoyu bu kasenin üstüne yerleştiriyor, ve limon dilimlerini dizmeye devam ediyoruz.

İkinci vazomuzun içine bir miktar su doldurduktan sonra ise çiçeklerimizi yerleştirebiliriz. Kase’yi limonlar görünmez kılacağı için bu konuda rahat olabilirsiniz.

Son dokunuşlarımızla artık aranjmanımızı gönül rahatlığıyla evdeki yemek davetlerimiz için kullanabilir, salonumuzun en güzel bölümünde gururla sergileyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website