Dergi sayfalarında ve reklamlarda gözükenler gibi bir mutfağa sahip olamayabiliriz. Zaten önemli olan, sahip olduğumuz alanı ne kadar akıllıca kullandığımız ve mekana kattıklarımızdır. Tüm beklentilerinize karşılık verebilen bir alan hepimizin ortak isteği. Peki sahip olduğumuz mekanı daha büyük göstermek için ne gibi ipuçlarına ihtiyacımız var, birlikte bakalım..

  • Unutulmamalıdır ki, beyazın ağırlıkta olduğu mekanlar her zaman olduğundan çok daha büyük ve geniş bir mekan izlenimi yaratır. Bu yüzden eğer mutfağınız küçükse genişlik hissi yaratmak için mutfak ekipmanlarında, duvarlarda ve dolaplarınızda açık renkler tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde zemin renginin de açık renklerde seçilmesi de akılcı bir çözüm olacaktır.

  • Bir diğer nokta ise, ışığı yansıtan yüzeyler tercih edilmesi. Açık renklerde mutfak tezgahı, lake parlak cilalı mobilyalar tercih edebilirsiniz.

Gün ışığına mümkün miktarda ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Eğer mutfağınız yeterince ışık alamıyorsa da olduğundan karanlık ve basık gözükmesi an meselesi. Perde seçiminizde de karartması olmayın çok ince tüllerden faydalanabilirsiniz.

One thought on “Küçük mutfaklar nasıl olduğundan daha geniş görünebilir?

  1. Küçük mutfaklarda açık renkler özellikle beyaz insanın algısında daha geniş ve ferah olduğu hissi veriyor. Duvara monteli üst mutfak dolabı yerine raf kullanılması, parlak metaller kullanılması, odak noktasını başka bir yere çekmekte etkili yöntemlerdendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website