Bu Yaz Plaj Çantanızda Olması Gereken 5 Kitap

Yazın daha çok, elimizde günlerce beklemeyen, kısa ve aynı zamanda kolayca bitiveren kitaplar tercih ediyoruz. bize bir şeyler öğretmesi gibi bir amacımız da yok. Oyalayıcı, akıcı kitaplar tercihinizse bu 5 kitabı listesinize mutlaka alın.

 

SUFLE: Daha adını duyar duymaz iştahı kabarmıyor mu insanın, okurken nasıl olacak, suflenin tarifini mi verecek diyorum, hani fena da olmaz aslında.. Çünkü bana sorarsanız sufle yapmak meşakkatli iş. Basit gibi dursa da cesaret isteyen, fırından çıktıktan sonra puff diye sönüveren bir tatlı.. Kitap devayı mutfakta arayan insanları konu alıyor.. Yo yo kitap bitene kadar sufle yapmıyorlar, farklı tatlar da deniyorlar..

Şeftali kokan bir kitap! .. Çünkü siz sayfaları çevirirken, hatta bir kenarda dururken bile burnunuza mis gibi tatlı şeftali kokusu geliyor.. Ve adının hakkını veriyor sonuna kadar..

Kitapta birbirinden tamamen zıt karakterde üç arkadaşın bir şeftali bahçesinde geçirdikleri yaz, başlarına gelenleri anlatılıyor. Yaşadıkları onları birbirine daha çok bağlıyor, ve her şeye ve tüm eksik yönlerine rağmen birbirlerine değer veriyor olmaları okurken sizi de sanki onların dördüncü arkadaşı gibi hissettiriyor. Biraz gençlik romanı tadı var da diyebiliriz aslında. Yine de; eğer bir kitaptan beklentiniz güzel vakit geçirmek, hayata dair iyi hisler beslemek, günlük hayatın stresinden uzaklaşmak ise tavsiye edebilirim size Şeftali Kokan Bir Yaz’ı.

Bu yaz okumanız gereken en iyi itaplardan biri.. Sizi tahmin ettiğinizden de çok güldürecek..

Mino’nun siyah gülü Ezginin Günlüğü eski solistlerinden Hüsnü Arkan’ın yazdığı bir dönem romanı. Aslında hem bir dönem romanı, hem iki kadının, hem onlarca kadının… Okurken sanki bir yerden sonra kelimelere ihtiyacınız kalmıyor. Siz de bahçeden kendinize bir sandalye çekiveriyor, artık okumuyor, izliyorsunuz.

Sonra kitap siz hiç farkında olmadan bitiveriyor..

Türü her nekadar deneme olsa da bence bal gibi kişisel gelişim kitabı.. Hayata dair ilk ağızdan deneyimlerini yazıyor Nil, birde bol enerji zerk ediyor okuyanın damarlarına, yerinden kalkıp bişiyler yapası geliyor okuyanın.. Nil’in üslubunu şarkılarından az çok biliyoruz, yazıları da yerinde duramıyor bir o dala bir bu dala zıplıyor. Tam bir yaz kitabı!

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website