Ankara’nın kalabalığından, kurak bozkırından sıkılıp biraz yeşile kaçmak istediğimizde soluğu muhakkak Abant’ta alıyoruz. Şöyle bir düzeltme getireyim Abant’ta fakat Abant gölü ve çevresinde değil. Abant-Bolu istikametinde yer alan açık hava piknik/kahvaltı mekanlarından birinde. O kadar çok seçenek ve öyle güzel yerleşkeler var ki karar vermek zor.

Bu sefer orada yaşayan arkadaşlarımızın da tavsiyesi üzerine (çocuklu ailelerin rahat ettiği bir mekan olduğu bilgisi de gelince) Cemil Piknik’i tercih ettik. Haklılarmış. Hemen yanıbaşımızdaki park gün boyu kurtarıcımız oldu. Şöyle söyliyeyim; çocuğunuzu parka götürüp sizin de bir kenarda oturup çayınızı içebildiğiniz, dere kenarında püfür püfür esene rüzgarla dinlenebildiğiniz bir piknik hayal edin, orası burası.

Anneler gününde gittiğimiz için beklediğimizin üstünde kalabalık olması + servisin ciddi anlamda geç kalması sebebiyle ilk saatler biraz hüsrana uğrasak da, kahvaltı nihayet gelince hepsini unuttuk. Çok acıkınca kahvaltı fotoğrafı çekemeden başladık tabi, bu yüzden fotoğraflarda yok ama özellikle kıymalı yumurtanın çok lezzetli olduğunu söyleyebilirim.. Sigara böreği, peynirli yumurta, patates kızartması da geliyor kahvaltıda. Peynir/ zeytin çeşitleri güzel. Kişi başı 40 tl ödedik. Çocuklar için ayrıca ücret talep edilmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website