Saflığın, asaletin, temizliğin rengi beyaz

Modası hiçbir zaman geçmeyen, zamansız, dinlendirici, rahatlatıcı huzurlu bir yaşam alanı hayal ediyorsanız beyaz renk mutlaka sizin için de en ideali olacak.

Minimalist çizgilerde tasarlanan modern evler de çoğu zaman dekorasyon beyazın ağırlığında oluşturuluyor… Mekanları daha ferah ve büyük gösteren beyaz, koltuktan mobilyaya kadar her aşamada kullanılıyor.

Evlerimizde kullandığım renklerin, ruh halimiz üzerinde oldukça büyük bir etkisi var. Terapist Deniz Bolsoy diyor ki; ” Zihninizin nasıl olmasını istiyorsanız, evinizi de aynı şekilde düzenleyin. Sade ve sıcak en ideali”

Eğer istediğiniz etki zariflik, naiflik ve sadelikse beyaz renk tam size göre..

 

Beyaz aslında en korkulan renklerden biri. Fakat çabuk leke tutuyor oluşu bu rengin zannediyorum tek dezavantajı. Bulunulan mekana ferahlık katması, olduğundan büyük gözükmesine katkı sağlaması, dinlendiren ve çabucak sıkmayan bir renk olması avantajlardan sadece birkaçı. Bunlar göz önünde alındığında aslında tercih etmeniz için daha çok sebebiniz var.

 

Dekorasyon tarzınız her ne olursa olsun, ister spor, ister country romantic, ister iskandinav, ister avangard her tarza uygun olan tek renk beyaz. Nötr ve uyumlu bir renk olduğu için de farklı renklerle çok çabuk kombinlenebiliyor.

 

Beyaz dekorasyon denildiğinde aklınıza içinde başka hiçbir renk unsuru barındırmayan bembeyaz bir oda gelmesin. Bu elbette oldukça sıkıcı olur ve gözü yorar. Beyazın bir diğer avantajı da mükemmel bir fon oluşturması ve böylece diğer renklerin etkisini de arttırmasıdır. Özellikle modern bir beyaz dekorasyon yaratmak istiyorsanız canlı renk dokunuşlarıyla bir araya gelen beyaz sizin için eşsiz bir tercih olacaktır.

 

One thought on “Dekorasyonda beyazın modası geçmez

  1. ah işte benim rengim. Hep rengim olarakta kalacak sanki bu gidişle, canım zeynepim:)
    Beyazdan hiç korkmuyorum ben, kirlensin, lekelensin, belli eder kendini. Temizlersin.
    Asıl rengini göstermeyenlerden korkmak lazım. Lekeler biriktikçe gizli gizli koku yayan koyu renklerden:))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website