Ev dekorasyon alışverişini sevenler için, online alışveriş hem risksiz hem de binlerce seçenekle dolu. Mağaza mağaza dolaşıp, zaman harcamak yerine, evde oturduğunuz koltuktan zevkinize uygun ürünleri bulmak cazip geliyor. Beğendiğiniz markanın web sitesinde tıklayarak tüm ürünlere ulaşmak artık mümkün. Fakat bu demek değil ki her ürün, kusursuz, eksiksiz, hatasız elimize ulaşıyor, ve bize ”Tam hayal ettiğim gibi” cümlesini kurduruyor.

Bir çoğumuz online dekorasyon alışverişinden sonra, kapımıza gelecek ürünün, tıpkı internette gördüğümüz gibi olduğunu düşünmekle en büyük hatayı yapıyoruz. Çeşitli ışık teknikleriyle bir objeyi olduğundan daha canlı renkte, daha büyük daha küçük göstermek aslında öyle kolay ki. Ne var ki, bu detayı gözden kaçırıyor ve ebatlarını çok fazla irdelemiyoruz. Satıcılar ise bu çekimleri, herkesçe büyüklüğü bilinen objelerle fotoğraflamak yerine tek başına listeliyor. Hal böyle olunca da kafalar karışırıyor. Cm ölçülerine dikkat etmekte fayda var.

Çoğu zaman aceleci davrandığımızı kabul edelim. Bir an önce sahip olma isteği ile, farklı sitelerden aynı ürünü araştırmak pek işimize gelmiyor işin doğrusu. Halbuki aynı ürün, artık sayıları oldukça fazla olan e-ticaret sitelerinin bir diğerinde çok farklı bir rakamla karşımıza çıkabiliyor. Ne var ki biz bunu, daha sonra fark edip vahlanıyoruz.

Ve online dekorasyon alışverişinin, bizi en çok hayal kırıklığına uğratan kısmı ise,aldığımız malın cinsi/yeri.

Mükemmel kalitede gözüken battaniyeler, nevresimler, kırlentler yada halılar, geri iade formunda yazılı ”Ürünün kalitesini beğenmedim” seçeneği ile iade ediliyor. Zamandan kazanalım derken, kargo ofislerinde elimizde ürünlerimizle zaman harcıyoruz sırf bu yüzden. Aman dikkat!

2 thoughts on “Online dekorasyon alışverişinde aman dikkat!

  1. Ben görmeden dokunmadan ev eşyası alamam Zeynep . Online olarak kitap ve hobi malzemesi satın alıyorum ama arkadaşlarımın bu konuda birkaç hayal kırıklığı yaşadığına şahit oldum, haklısın !

  2. aman yok bende almam. Zaten online alışverişin hiç bir türüne alışamadım. Kıyafet alıyorlar, ayakkabı alıyorlar, görmeden, denemeden.
    Bende riski buluyorum, zaten dolaşmayı çok severim, bakar dener alırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website