Banyolar; dekorasyon anlamında evin en çok ihmal edilen 2. plana atılan odalarından. Yeterince havalandırıp temizliyor, işimize lazım olanları çekmecelere yerleştiriyor, ve kapısını kapatıyoruz. Oysa tam anlamıyla özenli bir evin banyosu da en az diğer odaları kadar göze çarpan, hem de misafirleri gördüklerinde büyüleyen bir oda olmalı.

Ne yazık ki günümüz mimarisinde banyoların metrekareleri oldukça az ve ışık görmüyorlar. Bu asla sığınacağınız bahaneniz olmasın. İnanın her banyoyu güzelleştirecek minicik de olsa bir kaç şey yapılabilir. Sadece odaklanmamız gereken köşeleri iyi tayin etmemiz ve mekana biraz ferahlık katmamız gerek. Sonrası kendiliğinden gelişecek.

 

 

 

Banyonuza dikkatlice bakın. Sizce neresi bir vazoda taze çiçekleri koymanız için elverişli? Lavabo üstünde bunun için yeterli bir yeriniz var mı? Varsa banyonuzu bu hoş kokudan mahrum etmeyin! Eğer bunun için asla bir yerim yok diyorsanız duvara asma aparatlarından da faydalanabilirsiniz.

 

Banyonuzu düzenli olarak havalandırmak, bakterilerden ve mikroplardan arındırmak da bir anlamda özeninizin göstergesidir. Ferahlığın kokusunu almak herkese iyi gelir. Ve daha aydınlık bir banyo hissi verir.

Banyonuzda mandalları, pamukları, sabunları kavanozlamak hem pratik hem de sevimli duran detaylardan. Bu fikri dilerseniz çamaşır odalarınızda da değerlendirebilirsiniz.

 

Artık nemden etkilenmeyen ve kolayca temizlenebilen duvar kağıtları da oldukça tercih ediliyor banyolarda. Siz de karanlık bir banyodan şikayetçi iseniz, açık renklerde bir duvar kağıdı ile bu problemin de üstesinden gelebilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website