Bahar mevsiminin içimizi kıpır kıpır yapan enerjisiyle kuşandığımız bugünlerde bütün kış içeride geçirdiğimiz keyif saatlerini açık havaya taşıyor, bahçede davetler vermeye, eğlenmeye ve yeni gelen mevsimin tadını çıkarmaya başlıyoruz. Eğer kusursuz davetlerin peşindeyseniz aşağıdaki önerilere mutlaka göz atmalısınız.

  1. Dış ortam şartlarına dayanıklı, uzun ömürlü ürünler seçin

    Bahçe mobilyası seçerken öncelikle dayanıklı ve uzun ömürlü bir ürün seçtiğinizden emin olmanız gerekiyor. Bahçe mobilyanızın kısa sürede deformasyona uğramaması uzun yıllar boyunca formunu ve fonksiyonelliğini kaybetmeden kullanılabilmesi için seçilen ürünlerin dayanıklı ve kaliteli hammaddelerden üretilmiş olması şart.

2. Kaliteli malzeme ve iyi işçilik önceliğiniz olsun

Zorlu hava koşullarına karşı yüksek direnç gösterebilen ve bakımı oldukça kolay olan sentetik rattan malzemelerden üretilen bir bahçe mobilyası tercih edilirken malzemenin iyi kalitede olduğundan ve doğru işlendiğinden emin olunmalı.

3. A kalite tik ağacı kullanıldığından emin olun

Doğadaki en sert ağaçlardan biri olan ve içeriğinde doğal olarak bulunan yağıyla birlikte en zorlu hava şartlarında bile yıpranmayan tik ağacı öncelikli tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Çoğunlukla Endonezya’da üretilen tik ağacından imal edilmiş bahçe mobilyası seçiminde bu ürünlerin devlet lisanlı ormanlardan kesildiğinden ve sadece A kalite ağaçların kullanıldığından emin olunması gerekli.

4.Çok hafif olsun isterseniz alüminyum ürünlere bakın

Her türlü hava koşuluna karşı dayanıklı olan ve okside olmadığı için uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilen alüminyum bahçe mobilyaları, hafif ve bakımının kolaylığı sebebiyle sıklıkla tercih ediliyor.

5. Konforlu tasarım orta sert minder ve terletmeyen kumaş tercih edin.

Bahçe mobilyasının konforlu olması sağlık açısından da çok önemlidir. Seçilen mobilyanın bel, sırt ve kas ağrılarına neden olmayacak nitelikte olması gerekiyor.Ayrıca bahçe mobilyalarında kullanılan minderlerin çok sert olmaması, mobilya ile uyumlu ve terletmeyen özel kumaşlarla tasarlanmış olması da dikkat edilmesi gereken önemli bir konu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website