Kitap okumak, dergi karıştırmak sizin için bir ihtiyaç haline geldiyse, kitap okurken mutluluk duyuyor ve gününüzün büyük bir kısmını bunun için ayırıyorsanız, evinizde de bunun için uygun bir ortam kesinlikle oluşturmalısınız.

Kitap okuma köşeleri hem okuma zevkini arttıran, hem de kişiye konforlu bir oturum sağlayan alanlardan biri. İhtiyacınız olanlar rahat edebileceğiniz tek kişilik bir koltuk yada berjer, bir sehpa ve olmazsa olmaz iyi bir de aydınlatma.

Öncelikli olarak bu köşeyi oluştururken dikkat etmeniz gereken evinizde en çok ışık gören ve en sessiz kısım olması. Oda tercihi dilerseniz oturma odası, dilerseniz çalışma odanız ve yatak odası olabilir.

 

Kitap okuma köşesinde olması gereken eşyalardan biri de sehpa. Okunacak kitapları sıralamak, içeceğinizi koymak, okuma gözlüğü gibi elnizin altında bulunması gerekenler için bir sehpaya ihtiyacınız olacak.

Okuma köşesini kışın yılbaşı ağacınızın yanına konumlandırabilir, ormanda bir ağaç gölgesinde okuyor hissini tadabilirsiniz.

 

Okuma köşenizin dekorasyonu için size kendinizi iyi hissettiren nesneleri yada fotoğrafları da bu alana taşıyabilirsiniz.

Ayrıca okuyacağınız zaman dilimi gece olacaksa iyi bir aydınlatmaya da ihtiyacınız olacaktır. Bunun için şık bir abajur, bir lambader veya aplik tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website