Küçük alanların kurtarıcısı yuvarlak yemek masası

Mutfak masası alırken, göze hitap etmesi kadar mutfağımızın mevcut ölçülerinde uyumu da oldukça önemli. Yuvarlak, dikdörtgen, kare, açılır birçok masa çeşidinden seçim yaparken öncelikli olarak göz önünde bulundurulması gereken nokta mutfağınızın ölçüleri olmalı. Eğer küçük bir mutfağınız veya yemek odanız varsa, yuvarlak yemek masası seçimi sizin için uygun olabilir. Çünkü bu tip masalar etrafında dönüşe ve harekete izin verirler. Bu açıdan düşünüldüğünde kullanışlı olabilirler.

Bir diğer konu ise bu masada ağırlamayı düşündüğünüz misafir sayısı. Eğer yuvarlak bir masanız varsa masaya tabak eklerken çok zorluk yaşamazsınız. Sandalye ayaklarını içeri sokmak diğer masalarla kıyaslandığında çok daha rahattır.

 

Yuvarlak masalar dilerseniz farklı sandalyelerle, dilerseniz bir mutfak bankına bakacak şekilde dizayn edilebilirler. Masa aydınlatması için de yine yuvarlak formda bir avize seçebilir, şıklığını tamamlayabilirsiniz.

Yuvarlak masalarda yemek yerken, masadakilere uzanmak diğer masalara nazaran daha kolaydır.Dikdörtgen bir masada tuzluk, ekmek, su, peçete vb. şeyler uzağınızdaysa ya yerinizden kalkmanız, yada birine rica etmeniz gerekebilir. Yuvarlak masalarda bu problem ortadan kalkar. Çünkü hemen her yere rahatlıkla uzanabilmek mümkündür.

 

Yuvarlak masalarda da yine diğer masalarda olduğu gibi açılır kapanır modeller tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website