Evlerimizi dekore ederken, bazı noktaları gözden kaçırdığımız, arada kaldığımız ve yanlış kararlar aldığımız oluyor. Bunları öncesinde iyi bilmek, ve bazı eksik bilgileri gidermek gerekiyor. Peki en sık yaptığımız dekorasyon hataları neler? birlikte inceleyelim:

Stilleri birbirine karıştırmak:

En sık yapılan dekorasyon hatalarından biri, bir odada hakim olan birden çok dekorasyon stili. Bu da; uyumlu olup olmayacağını düşünmeden, her beğendiğimiz eşyayı almaktan kaynaklanıyor. Fakat bir mobilyayı, yada bir aksesuarı almadan önce, evdeki mevcut eşyalarımızla uyumunu öncelikli olarak düşünmek gerekiyor.

 

Evi aksesuar ile doldurmak:

Beğenimize hitap eden eşyaları elbette alacağız, fakat bilmemiz gerekiyor ki çok eşya zamanla odayı daha boğucu bir hale getirmeye başlıyor.

 

 

Yetersiz ışık:

Bu hatayı çok farkında olarak yapmıyoruz aslında. Evlerimizde ışığın tek bir kaynaktan gelmesinin yeterli olduğunu düşünüyoruz fakat bu yanlış. Abajur, aplik ve lambader gibi ışık kaynakları kullanarak, evimizde çok farklı algılar yaratabiliriz.

 

 

 

Eşyaları duvara yaslamak:

Bomboş bir odayı düşünelim. Eşya alırken hepimiz duvar ölçülerini alarak başlarız işe. Eve aldığımız her mobilyanın bir duvara yaslanacağını düşünürüz. Fakat bunu yaptığımızda ortada bomboş bir alan kalır, ve ev bir showroomdan farksız olur. Daha dağınık bir salon yerleşimi, daha yaşayan bir ev demek..

One thought on “En sık yapılan dekorasyon hataları

  1. Yararlana bilecegimiz bir paylasim, gözümüzden bir gecirmis olursak bu noktalari, hepimizin bilincsizce yaptigi hatalar malesef. Tesekkürler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website