Aydınlatma unsuru genel anlamda ev dekorasyonuna ihmal ettiğimiz, önemsemediğimiz bir konu gibi gözükse de, evi aydınlatmak için herhangi bir ampul yetse de, mekanın şıklığını tamamlayıcı unsurların en belirleyici unsurlarından biri de avizeler. Peki hangi odaya nasıl avize alınmalı konusunda kafalar ister istemez biraz karışıyor. Klasikten vazgeçemeyenler, yenilikçi düşünenler hemen herkes için bir avize çeşidi mevcut piyasada. Fakat evimize avize seçerken bazı kıstasları da göz önünde bulundurmak, buna göre alışveriş yapmak gerekiyor. Kararsızlığa düşmeden önce, dosyamızı incelemenizde fayda var!

Öncelikle evinizin hangi odası için avize alacaksanız ona uygun çeşitlere bakmalısınız. Salon için bir avize arıyorsanız daha çok salonunuzun büyüklüğüne, dekorasyonunuzun stiline, ihtiyaç duyulan ışık gereksinimine kadar düşünmeniz gereken ayrıntı var. Kafanız karışmasın. Hepsi bir denklemin birbirine yakın parçaları aslında. Ve evinizdeki her detayın size birer kopya verdiğini de unutmayın.

Salonlar (oturma odaları) evde en çok vakit geçirdiğimiz alanlar olduğundan salon için aydınlatma seçerken göz konforumuzu, ve elbette enerji tasarrufunu düşünmek zorundayız.

 

Mutfak için seçeceğimiz aydınlatmanın direkt değil yayılan bir ışık olmasına, mutfakta her köşeyi iyi bir biçimde aydınlatmasına dikkat etmek gerekir. İhtiyaç halinde yemek masası üzerine de ayrı bir aydınlatma tercih edilebilir. Tezgah üstünde led aydınlatmalar da kurtarıcı olabilir.

 

Yatak odası için aydınlatma seçerken ışığın derecesi ayarlanabilir mekanizmalı olanları tercih edebilirsiniz. Yatak başında aplik yada komodin üstlerinde abajur da tercih edilebilir.

Eğer eviniz için tercihiniz kristal camlı bir avize ise, kesinlikle camlarının kalitesine ve berraklığına dikkat etmelisiniz. Satın aldığınız yerden zamanla düşen taşların temini için bir garanti belgesi istemeyi de ihmal etmemelisiniz.

One thought on “Hangi odaya nasıl avize?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website