Tutkunun, kararlılığın, zerafetin rengi siyah..

Asaleti çağrıştırdığı konusunda dekorasyon otoritelerinin ve moda devlerinin hemfikir olduğu siyah; gardroplarımızdan sonra yaşam alanlarına da hakim olmaya başlamış durumda! Modern yaşam alanları oluşturmada da etkisi oldukça büyük..

Küçük mekanda koyu renk kullanımının yanlış olduğunu biliyor olsak da tasarımcılar aksini ispatlarcasına seramiklerden banyo karolarına hemen her küçük alanda siyaha yer vermeye başladı. Beyaz eşya tanımı ise artık çok eskide kaldı..

 

Siyah tonlaması olmayan bir renktir.. Fakat nasıl ki farklı yerlerden aldığımız bir ceketin siyahı ile bir pantolonun siyahı nasıl birbirini tutmazsa evde de benzeri bir durum söz konusu olabilir. Özellikte tekstilde, kumaş cinslerinde bu farkı iyice görmek mümkün. Gün ışığında da bariz bir şekilde ortaya çıkacaktır. Bu yüzden tercihiniz siyah bir dekorasyonsa aydınlatmalar büyük önem taşıyor.. Renk tonlamalarını birbirine yaklaştırmada aydınlatmaların rolü büyük.

 

Evde siyahı yoğun bir şekilde vurgulamak istiyorsanız öncelikle zemin yada duvar gibi büyük alanlarda bu rengi kullanabilirsiniz. Aksesuar seçimlerinde bakır, gümüş gold gibi radikal seçimler yaparak siyahın tonunu daha çok öne çıkarabilmeniz mümkün..

Siyahın kullanım açısından zor bir renk olduğunu da unutmayın. Üstündeki tozu, farklı renkte bir ipi anında gösterebilmesi dezavantajlarından bir tanesi.

Mekana genç dinamik ve asil bir karakter kazandıran siyahın gold ile birlikteliği lüksü ve ihtişamı çağrıştırıyor. Beyazla olan uyumu ise zıtlıkların uyumunun en iyi örneklerinden biri.

Asaletin, aristokrasinin, zerafetin, gizliliğin, kararlılığın, tutarlılığın, tutkunun rengi olan siyah günden güne dekorasyon dünyasında devleşerek büyüyenlerden..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website