Mobiya seçerken görüntüsünden daha önemli olan noktalar var..

Evinize mobilya seçmeden önce bazı noktaları bilmekte yarar var. Öncelikle bir mobilyayı sadece görüntüsünden dolayı tercih etmek yanlış olur. Hem görüntü olarak içimize sinmesi, sağlam ve dayanıklı olması, işlevsel ve kullanışlı olması, ölçüsel olarak kullanacağımız odaya uyum sağlaması, kumaş kalitesi, rengi gibi bir çok unsur var dikkat edilmesi gereken.

 

Öncelikle satın alacağınız mobilya her ne ise, muhakkak elinizde kabataslak da olsa bir ölçü bulunması ve bu ölçüyü baz alarak mobilya bakmak gerekiyor. Showroomlarda görüp beğendiğimiz, bu bize uygundur dediğimiz mobilyalar eve geldiğinde büyüklüğüyle bizi hüsrana uğratabiliyor.

Satın almaya geçmeden önce defalarca gidip bakmakta eve dönüp sorgulamakta fayda var. Acil karar vermeden önce sevdiğiniz bir mobilyanın muhakkak malzemesinin ne olduğunu, dayanıklı olup olmadığını öğrenmek gerekiyor.

Tasarımıyla, dayanıklılığıyla bizden tam not aldıktan sonra geçiyoruz renk seçimine. Evinizin genel renk tonu, diğer mobilyalarla uyumu da göz önünde bulundurulması gereken diğer noktalardan..

Tüm bunların yanında mobilyanın bağlantı yerleri, dayanma süresi, konfor, fiyatı, birden fazla amaçla kullanılıp kullanılmayacağı, bakım ve garanti gibi diğer unsurlar da mutlaka göz önünde bulundurulmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website