Yedigöller gezisi ile birlikte, sanırım Bolu il sınırları içinde görmediğimiz milli park kalmamış oldu 🙂 Daha önceki gezilerimizi yazı sonuna ekleyeceğim, dilerseniz oralar hakkında da fikir edinebilirsiniz.

Sonbaharda yapılacak listesinin en başında Yedigöller geliyor.. Fakat yolu malum. Herkes nasıl kötü olduğunu anlatır durur, neyse ki artık tertemiz bir asfaltı var. Korkuya mahal yok 🙂 Yine de,gitmeden sonu gelmez virajlara kendinizi hazırlayın. Bir de git, git bir türlü ulaşamıyormuşsunuz gibi geliyor, yoksa biz mi çok sabırsızdık bilemiyorum ama sürekli olarak konvoy halinde aşağıya doğru indik. Neyse ki varabildik sonra. Fakat o insan ve araba kalabalığını size tarif etmem mümkün değil. Sanırsınız yedigöllerde bir düğün var ve biz de katılmaya geldik, deli gibi bir araba kuyruğu hem inerken hem çıkarken vardı. Biz biraz hava alalım, sakince dolaşalım hayali kurarken kendimizi bi anda bir panayırın içinde bulduk! Sanırım tüm turlar o güne plan yapmış. Deli bir kalabalık vardı. Eğer imkanınız varsa hafta içi günlerden birini seçin Yedigöller için, zira bizim bir sonraki planımız böyle.

Bu arada semaver, mangal yada tüpe hiçbir şekilde izin verilmediğini, sürekli olarak kontrol edildiğini de belirtmem gerekecek 🙂 Termoslarla çay/kahve götürmeniz iyi olur. Yada oradan da temin edebilirsiniz.

ipek-yedigoller-1

Bizimki beş çayı görünümlü bir kahvaltıydı, tabiri caizce her telden çaldık, fakat iyi de oldu 🙂

 

ipek-yedigollerde-2

yedigoller-1

Muhteşem doğasını renklerini tarif etmem mümkün değil, gidip yerinde görmeniz gerek, farklı bir büyüsü var buranın..

yedigoller-4

Fotoğraf çekmek için elverişli her bir nokta insanla dolu, bizim çoğu kez sıraya girmemiz gerekti 🙂 Göl nispeten temizdi, şimdilerde gölün üstünü yapraklar örtmüş diyorlar, merak ettim…

yedigoller-6 yedigoller-7

 

yedigoller-zeynep-1

Son olarak eğer bir gün beni kaybederseniz gri hırkamdan bulabilirsiniz :))) Gölcük gezimizde de üzerimdeydi hatırlayan olur mu :)))

Bu arada Gölcükte ilk gezimiz için tık tık

Gölcük 2. gezimiz için tık tık

 

4 thoughts on “Yedigöller Gezisi

 1. ahaahaha çok tatlısın yaaa, sonunda koptum gri hırka detayına :)))

  İpek bildiğin teyze olmak için doğmuş yaaa, sofranın başında götürüyo ne varsa aahaaah:)

  Yedigöller bizim de rotamızda, ama sonbaharı çok az yaşayan bi bölge olduğu için ve yolları çok bozuk olduğu için cesaret edemiyorduk. Asfalt dökülmüşse, direk kışın gidebiliriz, insanların soğuktan gitmeye cesaret edemediği bir günü seçerek (en bir Ankaralı tipimizle:P)!

  Hatta birlikte organize etsek nasıl da güzel olurdu be Zeynom! <3

  • Gri hırkam ve ben resmen ayrılmaz bi ikiliyiz :)))
   İpeği sorma zaten, herkesten aç o :))
   Asiyem ne harika olmaz mıydı ya, keşke bi gün birlikte gitsek planlasak ya 🙂

 2. En çok görmek istediğim yerlerden biri. İnş bir gün…
  Çok güzel fotolar Zeynepcim.
  O pembe giyimli küçük piknikçiyi bir yakalarsam:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website