senden-sonra-ben-1

Okuduğum kitapları, üzerinden az zaman geçse bile, anımsayamam.. Hatta kimi zaman bir kitabı, başka bir kitabın karakterleri ile hatırladığım olur 🙂

Fakat bu kitabın ilkini (Senden Önce Ben) üstünden zaman geçmesine rağmen unutmadım.  Bu yüzden Senden Sonra Ben’i alma konusunda da tereddüt yaşamadım. Nasılsa bir önceki kitaptaki olaylara hakimdim, bunu da eminim çok sevecektim (!) Ama pek de öyle olmadı. İlkindeki tadı aldığımı, beni heyecanlandırdığını söyleyemem.

Açıkçası ilk kitap bir açık kapı bırakarak da bitmemişti. Fakat çok okunmuş, çok tutulmuş bir kitap olacak ki, hem ikincisi geldi, hem izlediyseniz filmi çekildi. (Benim izleme imkanım olmadı, ama okuyup, izleyenler ille de kitap diyor)

Birde tabii Sezarın hakkı Sezara.. Çünkü Jojo Moyes, gerçekten anlatımı ile büyüleyen bir yazar. Size çok sıradan bir olayı bile anlatsa sayfa sayfa merakla okursunuz. Keza ”Senden Sonra Ben” de öyle.. Ama bir şeyler oturmadı mı demeliyim, hikaye sarmadı mı bilemiyorum. İlle de okunmalı diyemiyorum bu yüzden..

”Bazı hikayeler devam etmese de olur” dedim bitince.. O büyüsü ile kalsın bence 🙂

 

 

 

3 thoughts on “Senden Sonra Ben/ Jojo Moyes

  1. Senden Önce Ben harikaydı. Senden Sonra bende senden önce ben’ in yarım bıraktığı şeyleri tamamlayıcı olarak gördüm. Ama bende sizinle aynı düşüncedeyim sanırım. Bazı hikayeler devam etmese de olur. 🙂 Teşekkürler paylaşım için.

  2. Seninle aynı düşüncedeyim Zeynepciğim . Fazlaca ticari kaygı sezinledim , sanki zorlama bir anlatım vardı …
    Neyse belki alıp okumak isteyen olur biz etkilemeyelim değil mi ?

  3. Ben “Senden Önce Ben” i bitirince aa keşke devamı olsa da sonrasında neler yaptığını öğrensem demiştim. O yüzden bu kitabı merakla okudum. Keyif de aldım açıkçası. Eğlenceli, hemen okunan bir roman olmuş diğer Jojo Moyes romanları gibi 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website