rosa-porrino-granit

 

ROSA PORRİNO GRANİT

Dünyanın en çok satılan graniti rosa porrino adlı granittir. İspanyanın viego şehrinden çıkan bu ürün dünyanın bütün ülkelerine ispanyadan ihracat edilmektedir. Türkiye, Amerika, Çin, gibi ülkeler hem blok hem de cilalı olarak ürünü ithal etmektedir. Pembe renkte olan bu granit döşeme, dış cephe ve mutfak tezgahlarında cilalı olarak ağırlıklı  kullanılmaktadır. Döşemelerde ise durum farklıdır. iç döşemelerde cilalı olarak kullanılan bu ürün dış zeminle ve alanlarda yakışmış veya patinatolu olarak kullanılmaktadır. Dış zeminle cilalı kullanmak insanlar için hem can hem de mal güvenliği için çok tehlikelidir.

 

Bir çok kişinin aradığı rosa porrino granit sadece ispanyada olduğu için hem fiyat  hemde mal tedariki yüzünden bir çok dezavantajlıda yanında getirmektedir. o yüzden Hindistan, Çin gibi ülkelerde rosa porrino yerine rosa beta , rosa minho gibi bir çok alternatif ürün bulunmaktadır. Rosa porrino ile ilgili arasındaki tek farkları pembe renginin biraz koyu veya açık olmasıdır.  Yanlız ispanya avrupa ülkeleri arasında olduğu için Türk gümrüklerinde ek bir vergiye tabii tutulmamaktadır. Çin, Vietnam ve Hindistan gibi ülkelerden gelen granitler için ülkemizde anti damping vergisi mevcuttur. İşçilik ve cilalama konusunda ise ispanya o ülkelere göre her zaman kalitesini dünya da kanıtlamıştır.

Granices granit olarak yurt dışından ithal ettiğimiz bu ürün türkiye pazarında bir çok kişi tarafından kullanılmaktadır.

Teknik özellikleri

Teknik özellikleri

Birim Hacim Ağırlığı: 2620 kg/m3

Basınç Dayanımı: 1560 kgf/cm2

Eğilme Direnci: 107 kgf/cm2

Su Emme Oranı: % 0,20

 

Daha fazla detay için lütfen www.granitcesitleri.org ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website