Her ne kadar piknik ve yaz kelimeleri aynı cümle içinde birbirine daha bir yakışıyorsa da, bana göre bahar pikniği en güzeli! Bu aylarda doğanın doyasıya tadına çıkarabileceğiniz limonata gibi bir hava var dışarıda, terletmiyor, yakmıyor, bunaltmıyor. Yazın bir ağaç gölgesi aramaktan helak oluyoruz. Oysa şimdi tüm çayır çimen bizim, ağacın altındaki masayı kapmaca, ayakta kalmaca yok 🙂

overbeck-melamin-teller

Pikniğin tanımı herkes için farklı sanırım. Bazılarına göre, piknik deyince akla ilk gelen mangal oluyor. Benim için pikniğin tanımı biraz daha farklı. Benim pikniğim et kokmamalı 🙂 Çay olmalı, kek olmalı, bol meyve olmalı, sandviç olmalı o piknikte. Yediklerim bir süre sonra soğumamalı veya bozulmamalı 🙂
overbeck-melamingeschirr-greta

jpg (5)

jpg (4)

Birde ihtiyaçlar listesi var. Keyifli bir piknik için, bize en dayanıklısından, yıkanıp yeniden kullanılabilir tabak bardak gerekli. Piknik örtüsü, piknik sepeti, kapaklı saklama kutuları da yine en gereklileri.

napa-picnic-3

old-fashioned-picnic

picnic-style-garden-party-decor

picnik 2

piknik 1

pink-lemonade-795029_1280

Waitrose1107-HI-St_3368879b

Hafta sonu için yoksa bir planınız, alın sepetinizi siz de bahar pikniği yapın!

8 thoughts on “Bahar Pikniği, en güzeli!

  1. Her bir kare insanın içini açıyor. Ben piknikleri sevmiyorum nedense. Çok yorucu geliyor bana. Bir de burada piknik demek maalesef mangal demek.

  2. O mangal ve et sevdası erkeklerin tercihi daha çok sanırım ya da bizim evde öyle en azından.Ama bahar pikniğine pek mangalı bulaştırmıyor bak hakkını yemeyim şimdi.Hafif şeylerle bir sepet kaptık mı ohoo bizden mutlusu yok.Ver elini çayır çimen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website